Osaisiko joku neuvoa yksityiskohtaisen ruokavalion kahden viikon pikalaihdutukseen? En siis halua mitään "ihme" dieettejä, enkä mitään hillitöntä rääkkiä vaan jonkun simppelin ruoka liikunta dieetin millä lähtisi muutama kilo. Syön yleensä epäterveellisesti stressaavan työni sekä epäsäännöllisten työaikojen takia, mutta haluaisin nyt tsempata muutaman viikon ajan, koska olen silloin menossa työpaikkani juhliin, ja näyttää siellä "hurmaavalta". Voisin tästä oppia jotain ja poimia hyviä vinkkejä jatkossa omaan syömiseeni.
Kahden viikon dieetti
2
2542
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siis kahdessa viikossa pikalaihdutus ilman hillitöntä rääkkiä?
Tankkaa suolaa vähintään 20g/pv ja hiilareita lisää 100-150g saman vähentämällä rasvaa ja proteiinia saman kalorimäärän verran. Kroppa pöhöttyy nesteistä ja sen jälkeen alkaa tasaamaan nesteitä normaalille tasolle.
Sitten 4 pv ennen H-hetkeä pudotat suolat alle 5g/pv ja hiilarit kokonaan pois. Kroppa pudottaa nesteet pois abaut 72:ssa tunnissa. Ja viola, olet muutaman kilon kevyempi kahden viikon päästä.
Jos jotain muutaman kilon rasvanpolttoa haaveilet kahdessa viikossa ilman mitään natsi-diettiä, niin helpompaa on opettaa kala ajamaan polkupyörää.
1) unohda kahden viikon kuurit....