Mies tarvitsee apua kulmien muotoilussa :)

0L3

Olen kuullut, että kulmakarvojen yläpuolelta ei saisi nyppiä, koska kulmakarvat "laskeutuisivat".
En siis halua pilata kulmakarvojani, mutta nimenomaan kulmakarvojen yläpuoli on huonon näköinen. Miten trimmata niitä, ilman kulmakarvojen laskeutumista?

2

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turhaa varovaisuutta

      Mikään ei estä nyppimästä myös kulmakarvojen yläpuolelta. Ei ne kulmakarvat laske siitä mihinkään. Jos kulmakarvoja nyppii runsaasti yläpuolelta siten että yläraja siirtyy, silloin voi puhua "laskeutumisesta". Minä joudun nyppimään kulmiani niin yläpuolelta kuin alapuoleltakin jotta saisin kulmille oikean muodon. Ellen nyppisi näin, kulmakarvani oli melkoiset puskat.

      Mies voi hyvin siistiä kulmakarvojen rajoja yläpuoleltakin ja poistaa rumentavia hajakarvoja. Nyppiminen on tehtävä maltilla ettei kulmat muutu liian naisellisen näköiseksi ellei se ole tavoitteena.

    • toinen-mies-

      Kyllä mä ainakin nypin myös kulmien yläpuolelta hajakarvoja ja vähän korjaan sitä linjaa parempaan suuntaan. Ei ne siitä sen kummemmin laskeudu kun häiritsevät karvat nyppii pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      281
      17958
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5730
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      133
      2662
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2197
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      337
      1805
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1063
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      976
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      33
      961
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      958
    Aihe