Löytyyköhän täältä auppeja Baijerin alueelta? Itse olen tuoreena auppina Nurnbergin lähistöllä ja olisi kiva tutustua muihinkin ja oppia tuntemaan suomalaisten (ja miksei muidenkin) vapaa-ajanviettopaikkoja, kantiskahviloita tms. Oma perheeni ei toistaiseksi tunne muita perheitä, joilla olisi suomalainen aupair.. :/
Auppeja Etelä-Saksassa?
ma-tu
13163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ite lähen huomenna Hannoverin lähelle (20km).. Harmi :D
Hei, onko Straubing lähellä sitä?
Straubingiin on mun kaupungista parisataa kilsaa, mutta niin näyttää olevan joka puolelle muuallekin (munchen, frankfurt) joissa on suomalaisia tai ylipäätään auppeja, eli 200km alkaa tuntua ihan lyhyeltä pyyhkäisyltä junalla! :) Oisko sulla mailia? Oletko jo siellä ja jos, ootko ollut jo kauan?
Würzburgissa! Reilu sata kilsaa vain :))
Mun maili [email protected] :D
mä oon tulossa kahen viikon päästä augsburgiin. Olis kyllä kiva nähä muita suomalaisia au paireja! saa meilata: [email protected]
Hei ja mä oon ihan pohjois Sveitsistä (Hüntwangen) et jos tahtoo tulla rajan toisel puolel käymää ni [email protected] (:
Miks kaikki on niin kaukana ?! :'( Ite oon düsseldorfin lähellä Alpenissa au pairina. Ois niin kiva tutustua muihin au paireihin. :)))
Mä oon tulossa viikon päästä Bad Königshofeniin. Se on melko lähellä Würztburgia (kattokaa googlekartasta :D). Ois kiva tavata muitaki suomalaisia au paireja varsinki, ku tuo mun kaupunki on niin pieni.
No hei laittakaahan sähköpostejanne tänne, niin koitetaan järkätä jotain yhteistä? :) Kaikki tuntuu asuvan ihan eri puolilla eikä samasta kaupungista tunnu löytyvän koskaan ketään toista, mutta junalla pääsee täällä tosi näppärästi lähes jokaiseen pikkukyläänkin! :D Ja viikonloppuisin ois kiva reissata muuallekin kuin omaan kylään.
Hirblingen, n. 7km Augsburgista. :) [email protected]
moi, itse lähdössä stuttgarttiin au pairiksi :)
[email protected]
Speyerissa au pairina! :D
[email protected]