Aviomiehen seksi toisen naisen kanssa vai miehen kanssa?
Miten reagoisit, jos teillä ei olisi ollut seksiä neljään vuoteen ja yllättäen mies jäisi kiinni vuosia kestäneestä seksisuhteesta toiseen mieheen?
Naiset: kumpi on pahempi petos
7
261
Vastaukset
- Tuossa tilanteessa
muiden naisten mielipiteet ei taida olla kovin tärkeitä, vaan pelkästään vaimosi.
- EpätoivoinenEspoosta
Kysyn tätä asiaa naisena muilta naisilta
- Ahaa, ok
EpätoivoinenEspoosta kirjoitti:
Kysyn tätä asiaa naisena muilta naisilta
No itselleni (olen myös nainen) kävi niin, että jokusen seksittömän vuoden jälkeen silloinen mieheni jäi kiinni seksisuhteesta toiseen naiseen, jätti minut ja lähti hänen matkaansa. Olin todellakin hyvin epätoivoinen ja masentunut tuolloin!
Olisin kai reagoinut samoin myös jos exäni olisi pettänyt ja jättänyt minut miehen kanssa, mutta nyt vuosien jälkeen ehkä voisinkin hyväksyä hänet ystävänä, koska ymmärrän ettei homoilla tai ehkä biseksuaaleillakaan aina ole ollut helppoa eikä reilua mahdollisuutta ihmissuhteiden, perheen ja onnellisuuden tavoittelussa. Mutta kun hän vain oikusta päätti vaihtaa naista, niin sellaista on hyvin vaikeaa ymmärtää tai antaa anteeksi. - Hana-Bi
Ahaa, ok kirjoitti:
No itselleni (olen myös nainen) kävi niin, että jokusen seksittömän vuoden jälkeen silloinen mieheni jäi kiinni seksisuhteesta toiseen naiseen, jätti minut ja lähti hänen matkaansa. Olin todellakin hyvin epätoivoinen ja masentunut tuolloin!
Olisin kai reagoinut samoin myös jos exäni olisi pettänyt ja jättänyt minut miehen kanssa, mutta nyt vuosien jälkeen ehkä voisinkin hyväksyä hänet ystävänä, koska ymmärrän ettei homoilla tai ehkä biseksuaaleillakaan aina ole ollut helppoa eikä reilua mahdollisuutta ihmissuhteiden, perheen ja onnellisuuden tavoittelussa. Mutta kun hän vain oikusta päätti vaihtaa naista, niin sellaista on hyvin vaikeaa ymmärtää tai antaa anteeksi.Minä en ainakaan ymmärrä enkä hyväksy sitä, että homo tai biseksuaali toimii niin raukkamaisesti, että salaa asian elämänkumppaniltaan. Mikä elämänkumppani se silloin on, hyväksikäytetty. Se, että ei ole aina ollut helppoa eikä reilua, ei pitäisi johtaa siihen raukkamaisuuteen, että käyttää toista ihmistä hyväkseen kertomatta tuota pikku asiaa itsestään. Kyllä nykyään voi jo sanoa olevansa homo tai bi, sehän on miltei trendikästä.
- Voi hyväksyä
Hana-Bi kirjoitti:
Minä en ainakaan ymmärrä enkä hyväksy sitä, että homo tai biseksuaali toimii niin raukkamaisesti, että salaa asian elämänkumppaniltaan. Mikä elämänkumppani se silloin on, hyväksikäytetty. Se, että ei ole aina ollut helppoa eikä reilua, ei pitäisi johtaa siihen raukkamaisuuteen, että käyttää toista ihmistä hyväkseen kertomatta tuota pikku asiaa itsestään. Kyllä nykyään voi jo sanoa olevansa homo tai bi, sehän on miltei trendikästä.
tai olla hyväksymättä, tai mitä tahansa siltä väliltä tai sivusta. Hyväksikäytöstä puhuminen kumminkin on liioittelua, jos suhde on muuten ollut todellinen ja vain seksuaalisuus toiminut heikommin. Ei ne muutkaan suhteet aina niin kummoisia ole, eivätkä ihmiset puhtoisen viattomia.
- 17
Aikamoinen järkytys varmaan olisi eihän silloin omaa kumppaniaan tunne ollenkaan varsinkin jos ei ole aiemmin ollut taipumusta saman sukupuolen kanssa sutinaa ollut. Kyllä varmaan putoaisi pohja monesta asiasta mihin on uskonut.
- näin...
Ei seksiä neljään vuoteen? Olisin jo aikapäiviä alkanut epäilemään miestä homoksi... ei siis yllättäisi. Alleviivaisi vain päätöksen erota - miten oletkaan jatkanut neljä vuotta seksitöntä liittoa????????
Niin joo, aivan sama pettääkö mies naisen vai miehen kanssa - pettäminen on pettämistä kumppanin sukupuolesta huolimatta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2672461Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."762401- 1201578
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis481482Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj641377- 1331349
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711240Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.821039Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli731019Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki102999