Hei !
Ihoni on muuten kuiva ja herkkä mutta ikuinen ongelmani on ollut nenä joka kiiltää. Vaikka kuinka yrittäisin puuteroida aina muutaman tunnin päästä nenäni kiiltää joten mitä avuksi ?
Ihoni on muuten kuiva ja herkkä mutta ikuinen ongelmani on ollut nenä joka kiiltää. Vaikka kuinka yrittäisin puuteroida aina muutaman tunnin päästä nenäni kiiltää joten mitä avuksi ?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joe Blascon meikkivoidetta.
Älä levitä sitä muualle, kuin nenään. Voide pysyy koko päivän ja kiilto loppuu.
minkämerkkistä meikkivoidetta suosittelet joe blaskolta ? Onko minkähintaista ? kiitos myös body shopin vinkeistä!
löytyy semmonen pieni putkilo, hinta n.4-8 e. toimii mielestäni yhtä hyvin jos ei paremminkin kuin esim. cliquen vastaava joka maksaa yli 30 e!!
http://www.yves-rocher.fi/shop_app/app_FI/jms.jsp?_JMS_FLOW_ID_=3&_JMS_FLOW_NAME_=Main_JFLNUM_1&next=line&from=subfamily&familyNodeId=1&subFamId=0&lineNodeId=2 kelaa alaspäin, löytyy sivun alareuasta
Matta T-alue hoitoaine
Täsmähoitoa kasvojen rasvoittuville alueille...
T-alueella (otsa, nenä, leuka) iho on usein rasvaisempi kuin muualla ja kiiltelee ikävästi. Ihohuokoset ovat suurentuneet ja iholle ilmestyy helposti näppylöitä. Tällä kevyellä, rasvattomalla emulsiolla himmennät ihon hetkessä. Voiteen vaikutus kestää pitkään ja meikki pysyy siistinä kauemmin.
Tuotteen edut:
Tasapainottavien Bio Spécific tuotteiden vaikuttavana aineena on kasvipohjainen flavonoidiyhdiste, joka säätelee tehokkaasti rasvoittuvan ja sekaihon talineritystä.
Body Shopilla on sekä puuterilappuja että rasvaiselle iholle tarkoitettuja Tea Tree-lappuja, jotka molemmat imevät kiillon itseensä. Puuterilapuissa on erilaisia värivaihtoehtoja ja ne jättävät kevyen puuteroinnin nenään muutamaksi tunniksi, Tea Tree-laput sisältävät finnejä estäviä aineita eikä niistä jää juuri mitään kasvoille. Kummatkin ovat suhteellisen edullisia ja sopivat pienen kokonsa vuoksi myös käsilaukkuun. :-)