Luotatko vaimoosi mies?

Jos vaimosi lähtee vaikka työmatkalle, missä joutuu olemaan poissa kotoa yhden yön tai useamman yön, niin pelkäätkö, että vaimosi pettää sinua?
12579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

on hyvä että vaimo pettää - vaihtelu virkistää ja panokin maistuu sen jälkeen paljon paremmalta sillee niinku pikantti häivähdys aromia ala pervesion...

Äänestä

No ne keillä on kauniit vaimot ja joilla on ratkeava luonne, niin varmaan jokaisella on joskus pieni häivähdys?!

Äänestä
  • Rumat ne vasta itseään jakavat, antavat aina kun tilaisuus tulee. Muuten voi jäädä ilman.

    Äänestä

En pelkää, vaikka työmatka kestäisi useamman viikon.

Äänestä

Mieheni voi ehdottomasti luottaa minuun jos joskus pitäisi mennä pitkälle työmatkalle. Todennäköisesti minulla vain olisi häntä niin ikävä ettei työasiatkaan meinaisi hoitua.

Äänestä

No ei tartte matkalle lähtee kun pettää firman pippaloissa. Molemmat samassa puljussa töissä.

Äänestä
  • Meidän rouva hommas kakkosensa asiakkaistaan. Hoiteli niitä työpaikan takahuoneessa, kun odotteli toisen harrastuksensa alkamista. Kyllä se varmaan niitä kotiakin toi, kun työni puolesta olen paljon matkoilla

    Nyt on mennyt vaihtoon rouva ja rouvalla puhelinnumero, alkoi luultavasti olemaan liian kuumat paikat.

    Äänestä

Kyllä perheen äiditkin levittelevät jalkojaan, kun sattuu kohdalle ottava mies.
Minun mieheni tapasi kurssilla iljettävän naisen, joka iski silmänsä kolmen lapsen isään. Puoli vuotta huorasi mieheni kanssa sitten jäivät rysän päältä kiinni. Mieheni valehteli kaikki asiat 31 vuotta, kunnes kuoleman sairaana tunnusti.
Minun avioliitto on ollut valhetta koko ajan. Mies piti kulissiavioliittoa. Törkeää.

Miltähän tämänkin huoran miehestä tuntuu, jos hän saisi tietää tämän huoraamisen. Mentiin hotelliin panemaan muut ajat harrastettiin puhelinpanoja työpaikalta.

Lapset sanovat myös miltähän huoran lapsista tuntuu, jos he saisivat tietää että äiti jätti heidät pienenä ja lähti panohommiin kolmen lapsen isän kanssa. Inhottavaa. Sanoin, että ei huorat ajattele lapsiaan eikä miestä vaan kun saavat vierasta pamppua. Jotkut kiimaiset naiset pettävät, jotka eivät ajattle kuinka montaa ihmistä petttäminen koskettaa ja tuhoo avioliittoja. Pettäjät ovat aina pettäjiä. En yleistä kyllä meitä uskollisiakin perheenäitejä vielä on.

Kun tässäkin tapauksessa molemmilla oli aviopuoliso ja lapset, inhoan molempia perheen tuhoajia. Mutta näköjään pahuus saa palkkansa.

Äänestä

Sulle "petetty törkeästi" olet vaan katkera, että sun elämästä meni 31 vuotta hukkaan Voi voi ja nyt kun olet jo "vanhus" niin elämä ohi. Kumihan sai pahan palkan sinä joka kidut vai miehesi joka nautti tosi pääsi täältä poi?

Äänestä
  • "Hah haa". Kylläpä ajattelet elämää pinnallisesti. Jos mennään avioliittoon ja tehdään lapsia niin kyllä molemmilla on velvollisuus hoitaa niitä. Vai olet sitä mieltä, että toinen lentelee panomatkoilla. Toivottavasti ei kukaan saa sinua aviopuolisokseen noin kevein mielipitein.

    En ole katkera siitä, että on nainut jotakin huntsua, vaan että hän valehteli. Valehteli kun lähti huoraamaan, valehteli kun tuli, valehteli kun jäi rysän päältä kiinni ja lisäksi 31 vuotta. Minun avioliitto on valhetta ollut koko ajan. Mies hoki koko ajan ettei me erota koskaan, vaikka mitä sattuisi. Hän ei kuulemma halunnut elää muiden kanssa, vaan ainoastaan minun. Kyllä rehellisyys kuuluu jokaisen ihmisen elämään. Kyllä totuus pitäisi kertoa silloin, jos jää rysän päältä kiinni. Mies oli retale ei pystynyt rehellisyyteen. Rehellisyyttä ainkin minä lapsilleni opetin, onneksi onnistuin kasvattamaan kunnon lapset. Lapsista ja lastenlapsista saan nauttia ja olla heidän kanssaan.

    Aläkä huoli olen erittäin hyvännäköinen ja miellyttävä nainen voin saada miehen, jos haluan. Näiden kirjoitusten perusteella maailmasa ei ole enää kunnon miehiä. Ikävä todeta.

    Mutta eipä minun mieheni olisi kuulemma huntsua ottanut vaimokseen eikä muutenkaan vaikka me olisimme eronneetkin. Oli kuulemma vain leikkikalu. Alentavaa ja säälittävää toimintaa myös perheenäidiltä.

    Toivon sinulle mukavaa elämää nautinnoistasi ja pettämisiä suosien "ha haa".

    Äänestä

Eikös elämä ole elämistä varten?
Älkää hyvät ihmiset valittako jos ette uskalla elää, kukaan ei tule teitä kotonurkista hakemaan hauskanpitoon.
Nauttikaa niinkuin viimistäpäivää sekun voi todella ollakkin viimeinen.
Elämä on lahja ei taakka!

Äänestä

En luota, koska ihmisellä on vain yksi todellinen ystävä:oma itse. Vaimoon sen paremmin kuin toiseen ihmiseen ei kannata luottaa koskaan loppuun asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Petetty työmatkalla kirjoitti:

Jos vaimosi lähtee vaikka työmatkalle, missä joutuu olemaan poissa kotoa yhden yön tai useamman yön, niin pelkäätkö, että vaimosi pettää sinua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu