tunnetteko tätä ilmiötä? monihan on vähän känkkäränkkis mut siis sellaset jotka on oikeesti ihan helvetin häijyjä (ja muulloin tavallisen herttasia). lapsuudessa oli tällainen kaveri ja sittemmin kans ex(nainen) oli samaa laatua. molempia sukupuolia siis koskee.
kerran satutin itseni aamulla, en vakavasti mutta verenvuoto kuitenkin sotki joka paikkaa, ja menin makkariin pyytään pikkasen apua - vastaus veriselle: mee pois! anna mun SAATANA nukkua!
kuinkahan yleinen ilmiö tää on? miten pitäis kohdella, olla vain hiljaa ja pois tieltä? voiko tästä opettaa pois? oletko itse tällainen?
kyselen uteliaisuutta ja siltä varalta jos vielä törmään näihin. en nimittäin enää halua nauttia aamukahviani vastapäätä norsunvittua...
ihmistyyppi aamulla vihaiset
12
120
Vastaukset
- 19
Onhan noita. Oma exäni(nainen) oli juurikin tuommoinen. Aamuisin sai valita sanat tarkkaan ja harkitusti, muutoin oli helvetti irti!
- rock n roll
ei vissiin paljoo-
- norsunhoitaja
Mun ex-mies oli jurikin tuollainen. Aamuisin olisi ollut kiva vaikka lemmiskellä, mutta mies vain kärttyyili. Sitten hän yleensä suvaitsi kömpiä sängystä kun olin keittänyt kahvit ja hakenut lehden. Mitään ei tosin saanut kommentoida ja jutella aamukahvipöydässä, muuten alkoi rähinä.
Kyseinen exä oli myös vihainen ollessaan nälkäinen, väsynyt tai kuumissaan. Eli suurimman osan aikaa.
Nykyisen miehen kanssa osaankin todella arvostaa sitä kun aamuisin saa katsella hymyilevää naamaa sen norsunvitun sijaan. - hahmotelma
No minä tänne näin ennen töihin lähtöä tulen aina purkamaan agressioitani jostain syystä... Sitten iltapäivällä olen kovin seesteinen.
- hahmotelma
On muuten vissiin olemassa myös ihmistyyppi, joka ei ymmärrä että joidenkin meistä tarttee saada vittu välillä nukkua !
Senkun vuodat ympäri kämppää prkl. Mutta jos mulle on jääny 5 tuntia aikaa nukkua ennen töihin lähtöä, niin älä helvetti herätä mua liian aikaisin... saatanan imbesilli... - miksiköhän :D
hahmotelma kirjoitti:
On muuten vissiin olemassa myös ihmistyyppi, joka ei ymmärrä että joidenkin meistä tarttee saada vittu välillä nukkua !
Senkun vuodat ympäri kämppää prkl. Mutta jos mulle on jääny 5 tuntia aikaa nukkua ennen töihin lähtöä, niin älä helvetti herätä mua liian aikaisin... saatanan imbesilli...oletko sinäkin niitä jotka ihmettelee kun ei kumppania löydy...
- hahmotelma
miksiköhän :D kirjoitti:
oletko sinäkin niitä jotka ihmettelee kun ei kumppania löydy...
Joo kyllä tästä se nyt oli kiinni.
- ....................
hahmotelma kirjoitti:
On muuten vissiin olemassa myös ihmistyyppi, joka ei ymmärrä että joidenkin meistä tarttee saada vittu välillä nukkua !
Senkun vuodat ympäri kämppää prkl. Mutta jos mulle on jääny 5 tuntia aikaa nukkua ennen töihin lähtöä, niin älä helvetti herätä mua liian aikaisin... saatanan imbesilli...Minä normaalisti nukun kesäisin 5-6 tuntia ja talvisin 7. :) Suhde sellaisen kanssa, joka haluaa viikonloppuisin nukkua jatkuvasti kellon ympäri, on kieltämättä aika haastava. :)
- hahmotelma
.................... kirjoitti:
Minä normaalisti nukun kesäisin 5-6 tuntia ja talvisin 7. :) Suhde sellaisen kanssa, joka haluaa viikonloppuisin nukkua jatkuvasti kellon ympäri, on kieltämättä aika haastava. :)
Kiva kun kerroit. Oletko tavannut ympäri kellon nukkuvan jossain?
- hahmotelma
.................... kirjoitti:
Minä normaalisti nukun kesäisin 5-6 tuntia ja talvisin 7. :) Suhde sellaisen kanssa, joka haluaa viikonloppuisin nukkua jatkuvasti kellon ympäri, on kieltämättä aika haastava. :)
Omat uneni ovat 6-8 tuntiset. Olemme tosiaan ihan eri sfääreissä.
- hahmotelma
.................... kirjoitti:
Minä normaalisti nukun kesäisin 5-6 tuntia ja talvisin 7. :) Suhde sellaisen kanssa, joka haluaa viikonloppuisin nukkua jatkuvasti kellon ympäri, on kieltämättä aika haastava. :)
Suhde sellaisen kanssa joka ei ymmärrä, että yövuorojen välissä saattaa kaivata sen 6 tuntia iltapäivällä, on kieltämättä haastava.
- asdfqwerty_m85
Riippuu unen määrästä.
Naama dumbon vitulla jokatapauksessa. >:(
n. 6h -> Pystyn hymyilemään pienellä yrittämisellä, jos vierestä löytyy aihetta. Viimeistään töissä naama dumbon vitulla. :(
n. 7h -> Hymyily onnistuu. Päivä onnistuu. Tosin dumbon vittu on yhä mahdollisuus. :|
n. 8h -> Hymyily on helppoa. Päivä suhuu hienosti. Dumbo voi näkyä siinä talouspaperimainoksessa.. :)
>9h --> Elämä hymyilee! Vaikeaa olla hymyilemättä takaisin! :D
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27517546Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245645- 1212631
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172135Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361788Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111040- 59970
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45933Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32931