Niin, miten on mahdollista että on niin paljon vähemmän tyttöjä/naisia liikkeellä kun miehiä..? Ja mitä ne harvat mitkä ovat niin haluavat?
Olen 21v ja olin tässä vuoden onnellisessa suhteessa joka loppui ja nytten haluaisin jonkin kevyen suhteen (sexiä ja muuten vain läheisyyttä ja yhdessä olemista jota kaikki kaipaavat) kauniin tytön kanssa 17~21v, mutta missä ne kaikki ovat? Baareissa niitä on hyvin vähän, miehiä on aina vähintään 2 kertaa enemmän.. Tilastollisesti miehiä ja naisia pitäisi kyllä ollaa suunnilleen yhtä paljon.. MIssä baareissa(helsinki) kauniit tyttöset oleskelevat..?
Eivätkö tytöt halua ikinä mitään kevyttä suhdetta? Ja miki ei jos näin on.. Onko se niin että he ovat pettyneet joskus suhteeseen vai pelkäävät tai mitä se on? Ei kukaan halua todella olla yksin..
Ja muutenkin niin miksi on niin vähän kauniita (hoikkia/urheilullisia) tyttöjä ? Tiedän kokemuksesta että hoikkana pysymien ei ole niin vaikeata..
Mistä tytöt tykkää? onko se todella niin että lihakset ovat ainoat asiat ulkonäöllisesti mikä saa sytymään(ja tietenkin lippis ja tupakka..)? Kuinka päälletuleva saa/pitää olla jotta kiinnostuisi?(iän myötä on tullut vähän mooraalisia esteitä ihmisten kourimiseen tanssilattialla..)
Uskon että on paljon poikia jotka haluaisivat olla jollekkin läsnä ja hellä mutta kun ei ole vastaanottavaa osapuolta.. Tietenkin on niitä jotka kohtelevat tyttöjä "like yesterdays cheese" muttei todellakaan kaikki!
Näihin haluaisin vastaukset jotta voin olla parempi ihminen ja saada sexiä tai sitten elää selibaatissa yksin kunnes olen hankkinut kunnolla lihakset :-P
Mitä nuoret naiset ajattelevat ja haulavat?
8
309
Vastaukset
- hallilla ja salilla
No ei halua, epävarma nuori nainen "kevyttä" suhdetta, hyvä kun kykenee jonkinlaista kädestä pitämistä harrastamaan. Etsi se nelikymppinen nainen tuollaiseen suhteeseen.
Ja imonet tytöt lähtee baareilemaan vasta yli kakskymppisenä, ehkä se edelleenkään ei ole sellainen samanlainen riitti kuin pojilla rymytä baareissa. Tytöt vissiin vetää pussikaljaa ja shoppailee kaveriporukoissa. Tai, jos niitä urheilijatyttöjä etsit, niin ei todellakaan baareissa käy harrastuksensa vakavasti ottavat sporttitytöt. - Mikä on kun ei...
No voihan juku, vähän niinkuin ajattelinkin.. Harmillista sinäänsä koska 95% kaikista teini suhteista ei kuitenkaan kestä niin kauaa vaikka olisikin tuttavansa kanssa. Enkä nytte a)pidä itseäni kauhean aikuisena ja viisaana b)en kyllä koskisi kepilläkään 40v naiseen, siihen on oma aikansa ja paikkansa, toivottavasti ei ikinä(forever young!) :-P
Kirottua kun naisilla ei ole yhtä suuri himo olla miehen kanssa kun päin vastoin tai sitten heillä on vaan parempi itsekontrolli ja tunteitten syrjäyttäminen..
Ja sehän on tieteellisesti todistettu että tytö kehittyvät poikia nopeammin niin siinä ei ole mitään kummaa että mun ikähaarukka on 17-21 :-) nuori ja iloinen kuten minä :-) - M.B.
Näin lähes 4-kymppisenä on ehkä kertynyt näkemystä kysymyksiisi:
"Baareissa niitä on hyvin vähän, miehiä on aina vähintään 2 kertaa enemmän.. "
Näin se on ja tulee varmaan aina olemaan. Yksi syy on se, että ikäisilläsi tytöillä tuntuu olevan vähemmän rahaa käytössään kuin pojilla ja niitä vähäisiä rahojaan he eivät mielellään kanna baariin kuten pojat, vaan vaatekauppoihin ja muihin tyttöjen juttuihin. Baareissa on muutenkin pirun vaikea tutustua uusiin ihmisiin. Sen sijaan sinun pitää olla aktiivinen muualla ja hankkia ns. hyvän päivän tuttuja sekä pojista että tytöistä. Mitä enemmän sinulla on tuttuja, sitä todennäköisemmin törmäät heihin myös baareissa ja joskus saattaa lykästää.
"Ja mitä ne harvat mitkä ovat niin haluavat?"
Osa haluaa vain näyttäytyä, tanssia ja kenties testata viehätysvoimaansa. Tytöissä on aika paljon niitä, joille ei tulisi kuuloonkaan lähteä baarituttavan matkaan. Varsinkin niissä kauniimmissa.
"Eivätkö tytöt halua ikinä mitään kevyttä suhdetta?"
Toki, mutta tuskin sinun (tai minun) kanssasi. Kevyet suhteet on tarkoitettu julkkiksille, muille menestyjille, muusikoille ja superkomeille naistennaurattajille. Eli tyypeille, jotka eivät ole ns. vakavaa poikaystäväainesta, koska heillä on liikaa naisehdokkaita ja pettämismahdollisuuksia. Tämä nyt vain on sitä naisen logiikkaa.
"Ja muutenkin niin miksi on niin vähän kauniita (hoikkia/urheilullisia) tyttöjä"
Noh, kun tulet minun ikääni, kauniita ja hoikkia nuoria naisia tuntuu pyörivän joka paikassa. Paitsi tietenkin baareissa. Mene ja tutustu heihin muualla.
"onko se todella niin että lihakset ovat ainoat asiat ulkonäöllisesti mikä saa sytymään"
Vaatteet, hiukset ja lihakset ja nimenomaan tässä järjestyksessä.
"Kuinka päälletuleva saa/pitää olla jotta kiinnostuisi?(iän myötä on tullut vähän mooraalisia esteitä ihmisten kourimiseen tanssilattialla..)"
Ei tarvitse eikä kannata kouria. Mutta pitää olla sosiaalisesti aika aggressiivinen, eli rohkea ja aloitteellinen, sekä sitkeä. Ja mitä hauskempi olet, sitä parempi. Huumori kannattaa pitää aika yksikertaisena, koska nuoret naiset ovat näsäviisaan pintansa alla aika yksinkertaisia. - pinnallinen paska
Eli sinulla ei ole minkäänlaisia lihaksia tai hyvää vartaloa mutta silti odotat että nainen on hoikka ja urheilullinen? :) Eiköhän ne kauniit ja hoikat muijat ota vastaavanlaisen miehen itselleen, sorry vain..
- Mikä on kun ei...
Olenhan minä suhteellisen urheilullinen mutta en mikään lihas kimppu koska en vain ole jaksanut käydä salilla eli olen aika hoikka ja 190 pitkä.
Eli on näköjään niin naisia kiinostaa pelkästään lihakset? Luultavasti sitten alan raahautua salille syksyllä jotta naisia kiinnostaisi enemmän :-) ei siinä niin kauaa mene hankkia perus hauikset kun on kuitenkin hyvä pohja eikä ikinä ole ollut rasva solua koko kehossa en vaan ole jaksanut koska en uskonut että oli niin tärkeä osa ulkonäössä :-)
Sivuasia, olin tässä baarissa ja siellä löysin mukavan oloisen ja näköisen 19v tyttösen jonka kanssa tanssin ja nuoltiin ja mukavasti koskettelimme kaikkialle pariesn tuntia ja sitten kun oli kotiinlähtö aika ja kutsuin tietenkin kotiin nainmaan niin tuli komenttia "en kyllä halua pettää poikaystävääni" on kyllä toi pettämisen raja ihan mukavalla tasolla korkealla eräillä D: Mikäs siinä.. Eipä ole minun asiani sinäänsä muuta kun että ei saanut taaskaan naida..- niinqliisu
No eihän sillä oikeasti poikaystävää ollut, mutta kun sä olit vain niin kynis, ettei se syttynyt. Sun pitää saada ainakin 20 kiloa lihasta lisää ja pudottaa varmaan vielä vähän sitä läskii samalla, ennen kuin sua kukaan huolii! Kynikset on niinq kauheimpii! Niin. Ja pitää olla vähintään 195 cm pitkä!
Voihan sitä vähän pussailla ja kosketella, jos ei ihan tyhmän näköinen oo, mut ei kai kukaan niin pervo oo, et haluu kyniksen tapin kaa naia!
Tässaiset komistukset kun tulis joskus baarissa pyytään, mutku ei. Aina vaan niitä iänikuisia kyniksii.. :(
http://www.korefitliving.com/headlines/wp-content/uploads/2011/06/coleman.jpg
http://12uspost.com/wp-content/uploads/2011/04/jay-cutler2.jpg
http://www.bodyfreaks.com/photoplog/images/1/1_2008_Mr._Olympia_-_Dennis_James.jpg - IHQ!!!11
niinqliisu kirjoitti:
No eihän sillä oikeasti poikaystävää ollut, mutta kun sä olit vain niin kynis, ettei se syttynyt. Sun pitää saada ainakin 20 kiloa lihasta lisää ja pudottaa varmaan vielä vähän sitä läskii samalla, ennen kuin sua kukaan huolii! Kynikset on niinq kauheimpii! Niin. Ja pitää olla vähintään 195 cm pitkä!
Voihan sitä vähän pussailla ja kosketella, jos ei ihan tyhmän näköinen oo, mut ei kai kukaan niin pervo oo, et haluu kyniksen tapin kaa naia!
Tässaiset komistukset kun tulis joskus baarissa pyytään, mutku ei. Aina vaan niitä iänikuisia kyniksii.. :(
http://www.korefitliving.com/headlines/wp-content/uploads/2011/06/coleman.jpg
http://12uspost.com/wp-content/uploads/2011/04/jay-cutler2.jpg
http://www.bodyfreaks.com/photoplog/images/1/1_2008_Mr._Olympia_-_Dennis_James.jpgEtenkin toi vika, omg :D
- #
No olisit tanssinut ja nuollut sen noin 40-vuotiaan kanssa, se olisi lähtenyt sun mukaasi. Siinä iässä sitä jo uskaltaa pettää miestään ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26717307Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235557- 1162605
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162106Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361782Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111021- 59962
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45914Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32913