tNuoren kestyö vähennetään koko perheen toimeentulotuesta!
Pieneläkeläisille jo annettiin satasen korotus ja otettiin asumistuesta enemmän pois. indeksit pudottavat reaalisesti vähintään 25€ /kk pois..
Mitä on odotettavissa nuorelta, jota vanhemmat kieltävät työnteon sen vuoks Kauppojen ovilla tungekisvat kerjäläisetki on suomalasia pellavapäitä, eik romaneja.
Kerjäämisen, lisäksi näpistellään ja pikkutytöt kaupittelevat seksiä.
Ja palstalla vaaditaan kuolemantuomioita varkaille.
Kokomuslaisen Ratikan mielestä pahin rikos, minä ihminen voi tehdä
on varastaa Ratikalta .
Risikko riehuu Turussa
6
<50
Vastaukset
- kaarne.
Mitä varastettavaa Ratikkakuskilla olisi?
Tyyppi ei varmasti ole tehnyt päivääkään työtä.
Ennen vanhaan nuorille maksettiin kesätyöpalkka työpäivän jälkeen suoraan käteen.
Ei muutaman kympin takia kannata verottajaa häiritä... - maniamaria
Haet nyt ihan paskaa, kun kirjoitat varastamisesta ratikalta.
Tuon esimerkkisi nuorella on toivottavasti syttynyt ajatus, että elämää eletään tekemällä töitä ja elämisen perusta ei koskaan saa olla tuet.
Yhteiskunnan tuet ovat aina viimesijainen tapa elää. Tottakai hädässä olevia kuuluu auttaa, mutta kannustaa myös etiäpäin! Sairasta ajattelua, että jos joku perheenjäsen tuo tuloa ja sitä ei huomioitaisi??- laita..
susta kuvia galtsuus
- maniamaria
laita.. kirjoitti:
susta kuvia galtsuus
Mä oon vähä ujo.. Voisitko sinä laittaa ensin? (tisseistä)
- cs
laita.. kirjoitti:
susta kuvia galtsuus
Jos vahemmat ovat jo ajautuneet sossun varaan he eivät anna nuoren mennä töihin tienamaan jätski ja festarirahaa, koska se on omistakaljoista pois.
Kehittyy suvun periteeksi syrjääntyneisyys.
Mutta jos mania uskoo gempsuunkiin, ei voi järkeä odottaakaan - maniamaria
cs kirjoitti:
Jos vahemmat ovat jo ajautuneet sossun varaan he eivät anna nuoren mennä töihin tienamaan jätski ja festarirahaa, koska se on omistakaljoista pois.
Kehittyy suvun periteeksi syrjääntyneisyys.
Mutta jos mania uskoo gempsuunkiin, ei voi järkeä odottaakaanEi tuo sun henkevän viestis loppulause varmaan ollu täsmäiskuksi tarkoitettu?
Variksetkin opettavat jälkikasvunsa lentämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897