"Oon pelannu kiekkoa 6-vuotiaasta asti ja huipputason urheilu on kuulunu mun elämään aina. Tällä hetkel pelaan jääpalloa sm-liigassa, kaukalopalloa 1-divisioonassa, fudista ihan harrastelumieles, salibandya jonkin verran ja salilla tulee käytyy 3-4 kertaa viikos"
Tällaisia juttuja saan vastauksena useinkin kun etsin urheilullista miestä. Onko tää deitti täynnä mukamas korkeakoulutettuja,rikkaita huippu-urheilijoita?
Pitääköhän paikkaansa???
2
146
Vastaukset
- Kaide84
Tuskin on kumpaakaa :D
- walski
Turhaan sitä sä meiltä kysyt, käy kahvilla katsomassa puhuuko jätkä paskaa vai ei. Sanamuotojen analysointi ja todennäköisyyksien laskenta on aivan yhtä tyhjän kanssa.
30min pikaiset kahvittelut jossain julkisella paikalla niin ei tarvitse enää pohtia mikä tilanne oikeasti mahtaisi olla. Jos kaveri on pelkkää puhetta niin helposti siinä toteaa, että jos kerran jo tässä vaiheessa et totta pysty puhumaan niin eipä meidän tarvitse jatkossakaan puhua, hyvät kesän jatkot. Jos taas kaveri puhuu totta niin ainakin tiedät kaverin olevan oikeasti urheilullinen ja sanansa mittainen mies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28117958Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245730- 1332662
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172197Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3371805Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111063- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33961Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45958