Exät ei jätä rauhaan

Ihmettelen miksi

Onko kuinka yleistä,, ja miehetkin saa vastata miksi teette tätä.

Esim tapsin erään miehen yhden kerran 1,5v sitten ja en halunnut jatkaa,, edelleen aina kun on nimipäiväni, äitienpäivä, ystävänpäivä; lähetteleee txt,, vasta tuli taas "hyvää nimipäivää olet muuten hyvä ottamaan suihin"

Ja siis en vastaa noihin, miten aikuinen mies viitsii? Mitä tollasella halutaan? Eikö kunnioita yhtään uutta suhdettani, minua muuten ihmisenä?

Onneksi nykymieheni uskoo mua näytän viestit ja kerron asian näin kuin se on. Numeroani en viitsis hullujen takia vaihtaa.

Toinen tämän hetken häirikkö,, jätin muutaman kk seurustelun jälkeen hänet vuosi sitten.Edelleen; txt viestejä; jäin työtttömäksi mulla on tylsää tule käymään, asiaa soita, mulla on ikävä, iltaisin tulee viestejä hyvää yötä, mitä sulle kuuluu,, kerran tuli että olen kohta siellä tule ulos haluan tavata sut.

Mitä hän tavoittelee? En vastaa viesteihin enkä jos soittaa, sitäkin vielä yrittää. Aikuinen mies luulee lähden häntä viihdyttämään jos on työtön. Lisäksi hän aina mollasi mua, loppujen lopuksi oli narsisti. Kun sanoin mikä mätti käänsi kaiken aina minun syyksi.

Entä joku jolle olen antanut kuvani, alkoi haukkua ja uhkailla kun olin ruma hänen mielestään. En edes tavannut. Kirjotteli miten luulet ukon saavasi ja naamas on kuin petolinnun perse ym,, tiesi nimeni ja väitti tietää missä asun. Viimenen viesti loppui sanoihin joko vapiset. Ja vain koska kuvani ei miellyttänyt.

Onhan noita muitakin kiristäjiä ollut,, kun naisena sanon loppu aletaan uhkailla ja vaatia pakottaa tapaamaan ja seksiinkin että pakkohan mun on antaa.

Heh hehe... huvittavin oli eräs jonka kanssa melkein asuin vuosia sitten jo,, suhde loppui yhteisestä päätöksestä ja mieheltä alkotulla mulle itsemurhaneuvoja tekstareina. Se neuvo miten mun pitää tappaa itseni ja että varmasti onnistuu,, sitten parin vuoden kuluttua taas viestittää joko MÄ olen rauhottunut voiaanko olla ystäviä.. kerjää facebookiin,, puhelimeen,, netlogiin. Se itse pimahti ja oli törkeä, ei ollut mitään syytä miksi mun olis pitänyt tappaa itseni. Erosimme yhteisestä päätöksestä.

Eka avioeroni kauaaaaan sitten mies uhkaili vuosia tappaa ym vaikka meidän pienet lapset asui mulla. Nukuin veitsi patjan alla miten nukuin vuosia ja tein vuortyötä pienten lasten yhna,, mies vaan uhkaili ja poliisi silloin ei voinut mitään, ei ollu edes lähestymiskiletolakia vielä.

Miten miehet tekee näitä? Itse en ole ketään koskaan häiriköinyt enkä kerjännyt takaisin. Loppu mikä loppu ja annetaaan toisillemme rauha jatkaa elämää eteenpäin.

8

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • höh,

      nehän siis vonkaa. Aina kannatta yrittä, jos joskus on saanu -periaateella.

    • Tiedän tapauksen

      Yksi karmva tapaus, kun eräs ex soitti naiselle ja pyysi tätä käymään, että tärkeää asiaa. Kun nainen astui ovesta, niin mies ampui itseään päähän. Halusi vain että nainen joutuu sen näkemään.

    • Kyllähän maailmaan hulluja mahtuu. Vaan harvoin niitä yhden kohdalle noin montaa aivan sattumalta siunaantuu.

      Minä olen varma, että parinvalintakriteerisi on pahemman kerran perseellään. Miten sinä kerta toisensa jälkeen päädyt suhteeseen hullujen kanssa, kun niitä on kuintekin vain pieni vähemmistö? Mikä niissä sinuun alun perin vetoaa? Onko niissä miehissä joku yhteinen nimittäjä, jota voisit jatkossa vältellä?

      • mutta,

        eihän me tiedetä, millaisesta joukosta tämä otanta on tehty...


    • Hullumagneetti?

      Jotkut ihmiset vetoaa hulluihin, ehkä vähän äidilliset naiset?

    • cs

      Samaa kysyisin ämmiltä, jotka soitteleva kännissä.
      Yksikin on jo 20 vuotta soitellut melekin joka viikonloppu vastaajaan vimmaisesti 50:kin puhelua, joissa kuuluu vain juoppokämpän mölinää ja yksi pirihörhöakka soittelee sekavia vainharhojaan, eikä edes muista soittaneensa.

    • Tuskin kai kauhean yleistä? En tiedä. Joillekin eteenpäin jatkaminen on ylivoimaisen vaikeata. Jotkut ripustautuu epätoivon vimmalla. Ehkä se on jotakin toisen kautta elämistä, tuntee elävänsä vasta, kun toinen on osallisena?

    • ihmettelen miksi

      No minusta tuntuu vapaana on vain tollasia, kunnon miehet on varattuja. Nyt olen tavannut yhden joka ollu vuosia yksin, ei lapsia, ihan ok, löytyykö tästäkin kohta joku vika vai joko löysin kunnollisen normaalisti ajattelevan? Parin kk tapailun jälkeen ei mitään negatiivista tai hälytyskellojen kilinää.

      Hän sanoo että olen niin mukava että siksi vinkuvat perääni ja että onhan noita joka junaan ja osa jää asemalle.

      Jos pysyttelenkin vain irtojutuissa varattujen kanssa :( niissä ok tyyppejä kun asiana pelkkä seksi. Ei suhdeviritelmiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4078
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2901
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe