Työnhaun kartoitus

Edelleen kyykytetään

Mikä tämä tällainen "Työnhaun kartoitus" on?

Näköjään mollista katsottaviin tietoihini oli tämmöinen putkahtanut - eikä sen tekemiseen ole minua tarvinnut vaivata.

Miksi mollista ei enään näe yhteistietomerkintöjä vaan ne on tilattava vuosittain paperikopioina?

8

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • E-byrokraatti, ikinä

        Kukas se niitten työttömyystoimistoissa virkailemassa olevien eukkojen terveydentilan ja "harrastukset" arvioi? Joku byrokraatti, vai?


    • Edelleen kyykytetään

      Kiitos,

      Näköjään tuon kartoituksen voikin tehdä ilman työtöntä.

      Eihän työttömällä ole mitään sanottavaa noihin asioihin.

    • 203

      Kartoitusten ja suunnitelmien tarkoitus on työllistää työkkärin henkilökuntaa. Eli onhan niillä sitten työllistävä merkitys.

      • En maksa virkailusta

        Työllistävä ja työllistävä... Halvemmaksi veronmaksajille tulisi, kun akkalauma olisi ns. kuntouttavassa työtoiminnassa.
        Joku saattaa tarttua akkalauma -sanaan; ei nyt kannata hiuksia halkoa, koska työttömyystoimistoissa virkailemassa olevista valtaosa on nimenomaan akkoja.
        Onhan niissä jokunen ukkokin, pääasiassa johtajina. Ei se homma mitenkään mieskuntoa nostattavaa ole, työttömien kiusaaminen ja veronmaksajien rahoilla.


    • Selkeää

      Ne virkailijat on siellä palvelemassa meitä veronmaksajia. Jos sanot virkailijalle kiillota mun kengät, niin se tekee sen.

    • Kullinnäprääjä

      Ei akat siellä työttömyystoimsitossa tee muuta kuin istuvat perseensä päällä ja näpräävät tietokonettaan, veronmaksajien rahoilla. Säälittävää.

    • Oikeaa työhakua

      Päinvastoin näitä kartoituksia onkin lisättävä ja täsmennettävä. Lisää virkailijoita tuleekin palkata tähän työnhaun ohjestukseen ja seurantaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      107
      4662
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3433
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1514
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1236
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1142
    8. 159
      1036
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1028
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe