Monestiko viikossa

pitäis käydä salilla jos tavoitteena on vain kiinteytyä ei saada pattilihaksia? Onko harjoittelun teholla enemmän merkitystä kuin harjoituskerroilla?
Saako pömppää pienenemään kotijumpalla yhtään, tai lantiota kapeammaksi?
2864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"pitäis käydä salilla jos tavoitteena on vain kiinteytyä ei saada pattilihaksia? "

paras tapa kiinteytyä on tosissaan yrittää saada ne "pattilihakset". Hiemankin lisää massaa niin kiinteytyminen näkyy nopeasti. Esim bodarit ja fitnesskilpailijat treenaavat rasvanpolttovaiheessa samankaltaisesti kuin massakaudella. Eli kovia melko lyhyitä sarjoja melko lyhyillä palautuksilla. Rasvanpoltto tapahtuu ravintoa säätelemällä.

Kolme kertaa viikossa voisi olla aika hyvä määrä. Ei enempää. Aluksi kaikkea vähän ja myöhemmin olisi mielestäni hyvä siirtyä kolmejakoiseen ohjelmaan. Kovat lyhyet treenit, toistot alle viidentoista kaikessa, sarjat ainkin melkein loppuun asti.

Äänestä
  • Niinhän se asia on kuten asian ilmaisit, kunhan kaikki vain ottaisivat asioista opiksi!Kuntosalin lisäksi voisi harjoittaa pitkäkestoisia kävely tai pyörälenkkejä niin johan alkaa tulosta tulla!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saara kirjoitti:

pitäis käydä salilla jos tavoitteena on vain kiinteytyä ei saada pattilihaksia? Onko harjoittelun teholla enemmän merkitystä kuin harjoituskerroilla?
Saako pömppää pienenemään kotijumpalla yhtään, tai lantiota kapeammaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu