Parturissa käynti - naisen kosketus

Tapsan tahdissa

Kuinka moni ATM tunnustaa käyvänsä parturissa vain jotta saisi kerrankin tuntea miten hyvältä naisen kosketus voi tuntua?

Entä hammaslääkärit? Monenko naamalle on hammashoitajan rinnat työnnetty erektiota aiheuttavalla tavalla?

Mitä muita tapoja on ATM:n tuntea naisen kosketus, jos ei siis prostituoituja lasketa?

Tuossa toisessa ketjussa puhuttiinkin kuinka mansikanmyyjinä on nuoria kauniita naisia ja heiltä voi siis saada hymyn kiitokseksi kun ostaa kilon mansikoita.

Niin pieninä palasina on mun onneni maailmalla, laulaa yksinäinen ATM.

28

970

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rgteh

      no eipä ole kyllä ollut sen takia hammas-särkyjä. mielästäni YTM miesten pitäisi markkinoida palvelunsa niin, kuin naisetkin tekevät.

    • asdfqwerty_m85

      Sen parturin kanssa voi samalla jutustella ja samalla vähän urkkia, josko on vapailla markkinoilla. Lähtiessä voi pyytää ulos, jos on kivan oloinen!

      Pyydetäänköhän parturi-naisia usein ulos?

    • hahmotelma

      Onhan sitä varmaan hieman kosketuksen puutteessa, kun tänään meinasi flunssa unohtua työterveyshoitajan tunnustellessa kaulan imusolmukkeita ja kuunnellessa keuhkoja ja sydäntä. No en nyt ihan parannetuksi tullut, mutta lienen huomenna valitettavasti työkunnossa, että ei tartte käydä uudestaan.

      • .......

        Tästä on ihan oma termikin "ihonälkä". Ihosta erittyy jotain kemioita kehoon kun sitä koskettaa toinen ihminen. Äidin kosketus tietysti tuottaa tätä lapsella, mutta yksinäinen ihminen jää ihan vaille näitä ja tuntee "ihonälkää". Kyllä jokaisen tulisi saada tulla kosketelluksi.


      • sdefsrtgr

        Samasta syystäköhän niin moni ottaa joka syksy sen lunssapiikin. Vain siksi että joku koskettais. Silläkin uhalla, että tietää siitä seuraavan taas vitunmoisen nuhakierteen. Siellä kierteessä rypiessäkö sen rokottajan kosketuksen muistelu sitten lohruttaa....Voihan olla niin, ihon muisti on niin hurja. Se on aivan suorastaanpäällikköaisti asemaltaan...Jääkäämme miettimään.


      • Raakatotuus

        Ei o kyllä influenssapistoksesta koskaan tullut mitään oireita, sen enempää kun ihokontaktiakaan. Ensi sipaisulla on desinfiointilappu välissä, toinen kosketus tulee metallipiikillä ja kolmannella on laastari välissä. Mutta kiva jos jonkun mielestä tämä on koskettalua...


    • rakkauden lääkäri

      Kerran hammashoitaja porasi puhelinnumeronsa hampaaseeni. Huomasin harjatessa että jotain röpelöä oli hampaan pinnassa. Suurennuslasilla näin että siellä luki "Mirkku 050********". Harmi että huomasin sen liian myöhään ja joku toinen potilas, jolla oli myös sama numero hampaassa ehti soittaa ennemmin.

    • gbrbrgb

      En voi sanoa käyväni kummasssakaan pelkästään saadakseni kokea naisen kosketuksen. Toisaalta en ole myöskään varma voiko minua laksea ATM:ksi.
      Myönnän kuitenkin että nautin todella paljon siitä kosketuksesta parturissa. Varsinkin siitä tukan pesusta alussa. Ja myönnän myös saaneeni erektion hammaslääkärissä. Eli voin kyllä samaistua kaikkeen mitä sanoit.

    • true atm

      Elämässäni on ollut kokonaisia viikkoja, joina ainoa sana jonka olen puhunut toisen ihmisen kanssa on ollut kassaneidille sanottu ujo "kiitos". Ei ole hääppöistä yksinäisen elämä.

    • just joooooooo

      En ole tainnut käydä kertaakaan parturissa enää kahteen vuosikymmeneen kun olen itse omalla laitteellani leikannut tukkani.
      Hammaslääkärit kyllä ovat olleet sellaisia että ihan selvästi tiuskivat kiukkuisena, ja vaikka eivät olisi tiuskineetkaan niin eivät silti olisi olleet alkuukaan viehettäviä.
      Viimeksi oli virolainen hammaslääkäri ja hän oli kyllä tosimukava nainen. Valtava ero suomalaisiin ämmiin. Hyvän näköinen ja kiltti ja suhtautui arvostavasti, kyseli asioistankin. En minä kuitenkaan pyri palvelutehtävissä olevia naisia itselleni flirttaamaan, vaikka he käyttäytyisivät miten miellyttävästi tahansa ja olisivat vaikka kuinka kauneita. En varsinkaan kun ne kauneemmat ja mukavammat ovat ainakin varattuja ja naimisissa oleviakin ja lapsiakin kuten tällä virolaisella naisellakin.

    • rubbing hand

      Ette vielä tiedä hyvästä kosketuksesta jos ette ole käyneet intialaisessa päänhieronnassa. Kannattaa kokeilla.

    • Mies1985

      Ei tarvitse edes mennä parturiin kun on koulutuksen saaneita omaisia.

      Mutta kerran kun kävin niin muistan miten nuoren parturitytön häpy painautui olkapäätäni vasten ja tuntui todella lämpimältä. Se oli erikoinen tunne.

      • Hieroja666

        Joo elekää tuluko mulle hierontaan. Kosketus on tärkeetä mutta en minä kyllä ennää miehiä hiero.


    • fisting toe

      eikös jossain ollut taannoin uutisissa joku kampaaja leikkasi hiukset alasti.

    • ,

      Mistä lyhenne atm? olen varmasti sellainen. xD

      • Jätkä 25

        Termeillä tarkoitetaan ihmisen seksuaalista markkina-arvoa:

        ATM = Mies jota mahdollisesti ei jopa kukaan nainen halua tai ole ikinä halunnutkaan. Ei edes minkäänlaisia kokemuksia naispuolisista ihmisistä. Hyvin pienellä todennäköisyydellä saattaa löytää parisuhteen.

        KTM = Vähintäänkin kohtuullisen hyvä vienti naisten keskuudessa. Hyvät mahdollisuudet löytää itselleen parisuhde.

        YTM = Mies joka saakin taas jo melkein naisen kuin naisen ja joka välttämättä halua todennäköisesti silloin sitoutuakkaan, vaan yleensä pelata naisilla, paitsi sitten ehkä jos hänelle sattuukin YTN. Näin niinkuin yleensä.

        No tuossa ainakin nuo aidot alkuperäiset merkitykset. Nykyään noilla taas on ruvettu täällä tarkoittaa sitä pillun määrän saantia, että kuinka paljon kukin sitten saanut.


      • Naisasialooseri1

        Määrittelit tasot täysin yläkanttiin AT-miestä lukuunottamatta. YTM ei saa naista kuin naista, vain superYTM saa. YTM on tuo jolla on vähintään kohtuullisen hyvä vienti ja hyvät mahdollisuudet löytää parisuhde.

        KT-miehellä taas vienti on kohtalaisen huonoa, mutta löytää yleensä yhden naisen jonka saa parisuhteeseen. KTM on myös monesti aisuri.


    • fisting toe

      ymmärtääkseni "alemman tason mies".etu-kirjain vain muuttuu k:si tai y:ksi, riippuen pilden määrästä.

    • harvoin kosketettu

      Joo... Kävin pitkästä aikaa kampaamossa, jossa hiusten pesu kuului automaattisesti leikkuupakettiin. Nuori nainen pesi hiukset niin hellin ottein, että liikutuin niin että oli vaikea välttää ettei tullut tippa silmään.

    • ukko vm 1973

      luulin olevani ainut mies josta tuntuu hyvältä kun nainen leikkaa hiukset mutta täällähän tuntuu olevan muitakin joilla on samoja tuntemuksia.
      thai hieronnassa käynti antaa myöskin hyvän fiiliksen ilman että sieltä ostetaan "lisäpalveluja"
      kaupan kassa naisten hymy aiheuttaa myös onnen tunteen lyhyeksi ajaksi.
      näin pieniin asioihin sitä on tyytyminen meidän kakkosluokan miesten joilla on pienet mahdollisuudet päästä alastoman naisen viereen ilman että antaa euroja naiselle.

    • aiewfer

      Viimeksi kävin joulukuussa 2012 ja sen jälkeen oon aina ite näpsiny tukkaa lyhemmäxi, enneku kasvu ehtii ryöstäytyä kätösistä. Varmaan 20 vuotta ehti olla sama parturi, nyt kuutisenkymppinen nainen. Pehmeiltähän sen käjet tuntu aina, enkä tiiä oisko jonku 18-33 vuotiaan iho ollu merkittävästi seksikkäämmän tuntone, oisko tuntenu eroa...
      Toki jos tietää että siellä takana kyyhää joku uhkea misu, kosketuksestakin nauttii enemmän. Tai jos tietäISI, niin nauttISI. Kirottu isi-muoto.
      Mutta sitten tulee se paskamaine velvollisuus eteen ku niien parturten kans pitäs aina läpätellä jostain, vaikka hyvän päivän kirvesvarsista. Puheenaineitten keksintä syö kosketuksesta muodostuvaa mielihyväsummaa. Tosin ei kehtaa olla puhumattakaan koska silloin paljastuisi varmasti, että olen vain yksinäinen runkkaristi joka maksaa toistakytä euroo siitä että joku näplää päätäsi puoli tuntia.
      Parturimatka on tavallisesti ollut noin 20 kilsaa ja nyt sattui niin että yks lähimmistä naapureista, täällä maaseudun siimeksessä, onkin yhtäkkiä parturi ja vieläpä 27:nen pitkätukka-blondi. Siinä se ois parinkolmensaan metrin päässä ja vielä sen verran aloittelija että se mikä eläkeikää hipovalla veteraanikampaajalla hoituu puolesa tunnisa, voi vaatia 2-3 krt kauemmin aiemmin mainitun tekemänä.
      Vois se vähän ihmetellä jos naapurin tylsännäköinen poikamies tulisi lyhyttä tukkaansa siistiyttämään. Pitäskö laittaa joku blakmetal-meikki naamaan ettei tunnistais.....

    • dfgbfgnf

      Sellainen paikka missä voi jonottaa, missä on riehakkaita nuoria enimmäkseen, kauniina päivänä kauhea tungos....joko arvaatte. No huvipuisto tietenkin. Pisimpään jonoon vaan jonkun tyttö-tai naisporukan perään ja hyvällä onnella saat itse perääsi naisjonottajia. Ei tunnu kolmen vartin pönöttely missään. Sama vaikka jonotuksen palkka ois joku tuktuk-juna tai heppakaruselli

      • werfwergwe

        Ja sehän siinä vielä on, ku naiset (ja kai nyt miehetkin sillotällö) nii herkästi ja ihan liian kerkeinä on pyytelemässä anteeksi pienintäkin tahatonta kopausta. Tekisi mieli sanoa että elä nyt himputti suotta, antaa tulla vaikka luunappi otsaan, ei tarvi säästellä. Se tuntuu hyvältä jos sen vain nainen tekevi


    • Naisasialooseri1

      Itse otin tänään lidilin kassalla kuitin vastaan, jotta sain hipaista nuoren ja kauniin naisen kättä, yleensä en siis ruokakaupoissa mitään kuitteja ota. Oli nimittäin harvinaisen kaunis ja nuori myyjä, yleensä lidilin kassat ovat rumia johtuen varmasti surkeista palkoista, paremmannäköiset pääsevät muihin kauppoihin paremmalla liksalla ja lidili saa jätteet.

      Pihalla oli myös mansikanmyyjä, mutta ei ollut järin kaunis vaikka nuori olikin, joten jäi mansikat ostamatta.

      Parturissa en nykyään enää juurikaan käy vaan leikkaan itse hiukseni lähes kaljuksi ja hammaslääkärissä ei ole koskaan ollut nuorta ja kaunista naista. Verikokeita ottamassa oli ok näköinen nuori nainen kun ne otin napakan vinttilääkiykseni takia, totuus2016 varmasti tietää myös, että verikokeet pitää aika ajoin ottaa jos vetää nappeja, itselläni oli aikaa jo lähes 3 vuotta aikaisemmasta.

      • rtyrt

        Oisit vielä maksanu 20 setelillä onkun puolen euron ostoksen ja pyytänyt saaman vaihtorahat 5 senttisinä, yksitellen käteen laitettuina


    • uhhbk

      Ei paljoa kampaamokurpat kiinnosta.

    • TerveetKädet

      Tukka ponnarille ja saksilla naks :)

    • asioistatietävätaho

      Kaikki parturit on huoria vaan kaikki huorat ei oo partureita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      277
      17688
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5676
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      123
      2642
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2162
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1795
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1047
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      973
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      941
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      941
    Aihe