Miksi todella hyvännäköiset ja tyylikkäät miehet on aina sinkkuja?On vain tullut huomattua tälläinen asia täällä Suomessa.Tai ei edes tarvii olla tyylikäs,mutta todella hyvännäköiset kasvoiltaan.
Miksi todella hyvännäköiset miehet?
13
405
Vastaukset
Missäs muussa maassa olet asiasta näppituntuman ottanut. Suomi ilmeisesti erikoinen paikka tästä syystä siis?
Enpä ole tullut moista havainneeksi mitenkään erityisemmin en...Olet kenties havainnut tämän faktan katsomalla peiliin ja siellä näkyvistä hillittömän komeista miehestä 100% on sinkkuja.
- torven totuus
Koska heille tulee pillua ilman mitään parisuhdehömpötyksiäkin. Heillä on oikeasti vara viettää railakasta panomieselämää.
- do re mi fa de ja vu
Olenko nähnyt tämän saman aloituksen täällä aiemminkin?
- rgththe
Tästä tuli vähän sekava viesti, mutta olkoon.
Komeat miehet ovat sinkkuja siksi, koska he eivät haluaisi tyytyä naiseen joka on ulkonäöltään ns. alempitasoinen. Mutta kauniit naiset ovat yleensä todellisia kusipäitä miehiä kohtaan jotka yrittävät lähestyä heitä, miehen ulkonäöstä riippumatta.
Olen nyt harkinnut tyytyväni ulkonäöltään minua "alempitasoiseen" naiseen, koska olen kyllästynyt kauniiden naisten töykeyteen.
Monet komeat miehet ryhtyvät pelimiehiksi, koska kusipäinen komea mies saa sentään aina seksiseuraa yökerhoista. Ei kukaan siellä ole mitään vakavampaa suhdetta etsimässä. Siksi mukava komea mies saa jäädä yksin, koska ei sellaisen miehen kanssa haluta yhdenillanjuttua, johon saattaisi vahingossa rakastua.
Lopulta kun nämä kauniit naiset päättävät pariutua, he huomaavat, ettei komean mutta mukavan miehen löytäminen olekaan kovin helppoa. Olosuhteiden vuoksi suurin osa komeista miehistä ryhtyy pelimiehiksi ja siltä tieltä ei ole paluuta. Kauniit naiset saavat siis tyytyä joko komeaan kusipäähän tai itseään ulkonäöltään alempitasoiseen mieheen.
Heillä olisi ollut elämänsä aikana monta mahdollisuutta tutustua mukavaan oman tasoiseen mieheen, mutta he päättivät hätistää omahyväisesti pois kaikki miehet jotka tulivat tekemään tuttavuutta.
Mukava komea mies ja mukava kaunis nainen harvoin saavat toisiaan. Mukavan kauniin naisen löytäminen on kuin etsisi neulaa heinäsuovasta, koska suurin osa kauniista naisista on kusipäitä. Komea mies yleensä joko tyytyy itseään ulkonäöltä alempitasoiseen naiseen tai ryhtyy pelimieheksi.
Lyhyesti sanottuna komea sinkkumies yleensä on joko pelimies tai sitten hän on vasta siinä vaiheessa kun hän miettii, pitäisikö tyytyä itseään ulkonäöltä alempitasoiseen vai pitäisikö alkaa pelimieheksi? Mitään kolmatta vaihtoehtoa valitettavasti hyvin harvoin on tarjolla.- toinen mies
Voin allekirjoittaa tämän. Valinnanvaraa riittää mutta ei sellaista mitä etsin. Heti kun löytyy sopiva ja tasokas nainen niin olen valmis seurustelemaan. Sitä odotellessa pidän hauskaa ja nautin muilla tavoin elämästä.
- Jännää on, jankutija
Joo ja sit niil on niinku ulsteritakit ja ne on James Bondeja tai pahisrosvoja jajaja... Tällasta on niinku tullut huomattua, yhä uudestaan ja uudestaan ja uudestaan...
- Filosofi M
Hyvännäköiset miehet ovat sinkkuja,koska haluavat olla sinkkuja.Heitä ei kiinosta mitkään parisuhdehömpötykset,eikä sitoutumiset.Ovat ymmärtäneet sen että parisuhteesta ei ole mitään muuta kun haittaa elämässä.Ja näinhän se monesti on kun kahtoo noita pariskuntien riitelyitä.
- Vara valkata
Hyvännäköiset sinkku miehet ovat sinkkuja koska he valkkaavat tarkoin naisia.On siis vara valkata.
Olen ujo ja tyttöjen pitäisi tulla juttelemaan minulle. Siinä yksi syy.
- Dior M
Tottakai. Parasta olla sinkkuna.Saa mennä ja tulla miten haluaa ja saa elää täysin vapaana kaikesta.Olen tyylikäs ja komea sinkkumies.Eikä tarvii sitoutua samaan naiseen.
- ...
Koska on hankalaa saada nainen, joka edes jonkin verran vastaisi omaa tasoa.
- Dior M
Niin ja lisään tähän vielä sen että tottakai jos sopiva löytyy aloitan kunnollisen parisuhteen.Tämä tarkoittaa että olen naisen kanssa samalla aaltopituudella ja naisen täytyy olla kaunis.Eli löydän siis sen oikean.Jos ei löydy koko elämä vain seikkaillaan ja pidetään hauskaa ilman sitoutumuksia:).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854614Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103830Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1753620Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.582052Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291114
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882