Miksi todella hyvännäköiset ja tyylikkäät miehet on aina sinkkuja?On vain tullut huomattua tälläinen asia täällä Suomessa.Tai ei edes tarvii olla tyylikäs,mutta todella hyvännäköiset kasvoiltaan.
Miksi todella hyvännäköiset miehet?
13
373
Vastaukset
- hahmotelma
Missäs muussa maassa olet asiasta näppituntuman ottanut. Suomi ilmeisesti erikoinen paikka tästä syystä siis?
Enpä ole tullut moista havainneeksi mitenkään erityisemmin en...- hahmotelma
Olet kenties havainnut tämän faktan katsomalla peiliin ja siellä näkyvistä hillittömän komeista miehestä 100% on sinkkuja.
- torven totuus
Koska heille tulee pillua ilman mitään parisuhdehömpötyksiäkin. Heillä on oikeasti vara viettää railakasta panomieselämää.
- do re mi fa de ja vu
Olenko nähnyt tämän saman aloituksen täällä aiemminkin?
- rgththe
Tästä tuli vähän sekava viesti, mutta olkoon.
Komeat miehet ovat sinkkuja siksi, koska he eivät haluaisi tyytyä naiseen joka on ulkonäöltään ns. alempitasoinen. Mutta kauniit naiset ovat yleensä todellisia kusipäitä miehiä kohtaan jotka yrittävät lähestyä heitä, miehen ulkonäöstä riippumatta.
Olen nyt harkinnut tyytyväni ulkonäöltään minua "alempitasoiseen" naiseen, koska olen kyllästynyt kauniiden naisten töykeyteen.
Monet komeat miehet ryhtyvät pelimiehiksi, koska kusipäinen komea mies saa sentään aina seksiseuraa yökerhoista. Ei kukaan siellä ole mitään vakavampaa suhdetta etsimässä. Siksi mukava komea mies saa jäädä yksin, koska ei sellaisen miehen kanssa haluta yhdenillanjuttua, johon saattaisi vahingossa rakastua.
Lopulta kun nämä kauniit naiset päättävät pariutua, he huomaavat, ettei komean mutta mukavan miehen löytäminen olekaan kovin helppoa. Olosuhteiden vuoksi suurin osa komeista miehistä ryhtyy pelimiehiksi ja siltä tieltä ei ole paluuta. Kauniit naiset saavat siis tyytyä joko komeaan kusipäähän tai itseään ulkonäöltään alempitasoiseen mieheen.
Heillä olisi ollut elämänsä aikana monta mahdollisuutta tutustua mukavaan oman tasoiseen mieheen, mutta he päättivät hätistää omahyväisesti pois kaikki miehet jotka tulivat tekemään tuttavuutta.
Mukava komea mies ja mukava kaunis nainen harvoin saavat toisiaan. Mukavan kauniin naisen löytäminen on kuin etsisi neulaa heinäsuovasta, koska suurin osa kauniista naisista on kusipäitä. Komea mies yleensä joko tyytyy itseään ulkonäöltä alempitasoiseen naiseen tai ryhtyy pelimieheksi.
Lyhyesti sanottuna komea sinkkumies yleensä on joko pelimies tai sitten hän on vasta siinä vaiheessa kun hän miettii, pitäisikö tyytyä itseään ulkonäöltä alempitasoiseen vai pitäisikö alkaa pelimieheksi? Mitään kolmatta vaihtoehtoa valitettavasti hyvin harvoin on tarjolla.- toinen mies
Voin allekirjoittaa tämän. Valinnanvaraa riittää mutta ei sellaista mitä etsin. Heti kun löytyy sopiva ja tasokas nainen niin olen valmis seurustelemaan. Sitä odotellessa pidän hauskaa ja nautin muilla tavoin elämästä.
- Jännää on, jankutija
Joo ja sit niil on niinku ulsteritakit ja ne on James Bondeja tai pahisrosvoja jajaja... Tällasta on niinku tullut huomattua, yhä uudestaan ja uudestaan ja uudestaan...
- Filosofi M
Hyvännäköiset miehet ovat sinkkuja,koska haluavat olla sinkkuja.Heitä ei kiinosta mitkään parisuhdehömpötykset,eikä sitoutumiset.Ovat ymmärtäneet sen että parisuhteesta ei ole mitään muuta kun haittaa elämässä.Ja näinhän se monesti on kun kahtoo noita pariskuntien riitelyitä.
- Vara valkata
Hyvännäköiset sinkku miehet ovat sinkkuja koska he valkkaavat tarkoin naisia.On siis vara valkata.
- ande_88
Olen ujo ja tyttöjen pitäisi tulla juttelemaan minulle. Siinä yksi syy.
- Dior M
Tottakai. Parasta olla sinkkuna.Saa mennä ja tulla miten haluaa ja saa elää täysin vapaana kaikesta.Olen tyylikäs ja komea sinkkumies.Eikä tarvii sitoutua samaan naiseen.
- ...
Koska on hankalaa saada nainen, joka edes jonkin verran vastaisi omaa tasoa.
- Dior M
Niin ja lisään tähän vielä sen että tottakai jos sopiva löytyy aloitan kunnollisen parisuhteen.Tämä tarkoittaa että olen naisen kanssa samalla aaltopituudella ja naisen täytyy olla kaunis.Eli löydän siis sen oikean.Jos ei löydy koko elämä vain seikkaillaan ja pidetään hauskaa ilman sitoutumuksia:).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948