voisitteko olla miehen kanssa joka on kalju mitat on 64kg/171cm
kelpuuttaisitteko naiset
tälläinen mies tääll
15299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ulkonäöllisesti kyllä, mutta kirjallisen ulosannin perusteella en valitettavasti kelpuuttaisi.
Kannattaa ainakin kirjallisesti lähestyttäessä käyttää erikokoisia kirjaimia, pilkkuja ja persoonallisia ilmaisuja.
Eihän tuo nyt sano ihmisestä mitään :D
"Hiustyyli" ja muutama numero antavat mielestäsi kuvan haluavatko naiset olla kanssasi?
Ei sano kyllä paljon, mutta kalju ja pituus kuulostaa hyvälle. Minun makuun tuo paino on todella alakanttiin, mutta jos olet ihmisenä ihastuttava niin eihän silläkään ole väliä.
kyllä miehen vähintää 172 pitää olla
Sinunkaltaista negatiivista ihmistä ei kelputtas kukaan järkevä.
Siis tuohan oli läppä, ja tarkoitettu kettuiluksi juurikin tätä nykymaailmaa ja nettikirjoittelua (kumppanin kelpuuttaminen parista sentistä kiinni) kohtaan.
Entäs tällainen kaveri? Osaan käyttää isoja kirjaimia, pilkkuja ja kysymysmerkkejä. Mulla on myös tukkaa päässä, eli en ole kalju. Olen jotain 175cm pitkä, painan 85kg ja muutenkin melko ruma kaveri. Sellainen kirveellä veistetty.
Voi vittu mitä juttua.. On ihmiset epävarmoja itsestään kun tuommoisia kysellään. Kyllä varmaan kelpaisit mutta, et välttämättä semmoiselle naiselle mitä itse haluaisit.
Sinunkaltaista negatiivista ihmistä ei kelputtas kukaan järkevä.
Pintapuoliseen kysymykseen yhtä pintapuolinen vastaus. Eli pelkkien noiden faktojen perusteella ottaisin kyllä kookkaamman miehen, kun itse olen sen verran pidempi.
Ja kuten aika moni tuossa ehtikin jo mainita, olisi tosiaan vähän runsaampiin faktoihin voinut tulla vähän armeliaampi ja vähemmän pintapuolinen vastaus. :)
Ap:lle: Paino ja pituus on ok, hoikat ihmiset ovat kauniita. Kaljusta en pidä, jos se merkkaa ideologisesti jotakin. Eri asia on, jos on kaljuuntumassa ja leikkaa lopunkin tukan pois.
Kirjoitustyylistäsi ja epävarmuudestasi päätellen et ole kovin fiksu ja sivistynyt, joten todennäköisesti kävelisin ohi.
ÜberStahllmanille: Olet liian lihava, en pidä massiivisista miehistä. Ja rumuus ei varsinaisesti ole etu, vaikka naiset eivät miesten suhteen ole ollenkaan niin ulkonäkökeskeisiä kuin miehet naisten suhteen.
"ÜberStahllmanille: Olet liian lihava, en pidä massiivisista.."
Hah! Lihava?? No ei todellakaan ole. Varmaan on aivan jees ja enemmänkin voisi olla massaa. Mun salikaverit pienimmästä päästä ovat tuon kokoisia. Hyvältä näyttävät mutta itse voivottelevat alhaista painoaan. Ja joo heillä on lihasta, tästä tapauksesta en tiedä mutta silti noilla mitoilla on ok.
http://www.google.fi/imgres?q=man woman&hl=fi&biw=1280&bih=642&gbv=2&tbm=isch&tbnid=sl75kFVIWcdGQM:&imgrefurl=http://24yearoldteenager.blogspot.com/2011/04/man-and-woman-part-1.html&docid=2V0wfTm0nUVM0M&w=752&h=459&ei=YGIxTrvaB8K2hAfzvs2LCw&zoom=1&iact=hc&vpx=182&vpy=112&dur=2245&hovh=175&hovw=287&tx=134&ty=86&page=1&tbnh=129&tbnw=211&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0
Kuulostaa aika makialle etten sanoisi;)
hmm sanoisin että pituus ja hiustyyli ei vaikuta kelpaamiseen juurikaan :)
Itseä miellyttää monesti just kalju (no hiustyylillä ei sinänsä paljoa merkitystä) mielummin vähän lyhyempi kuin hirmu pitkä, treenannut ja "massiivinen" mies(tai ei ainakaan ihan hoikka). Semmonen rehti, reilu ja rento tyyppi joka ei ota pulttia pikkuasioista. Naamataululla, tyylikkyydellä tms ei niinkään ole merkitystä vaan voi kun löytyis se oma kulta