Edellisellä kierroksella ei nähty varsinaisia yllätyksiä. Crocot varmisteli kotietunsa pleijareihin, mutta Wolvot näytty että Fountain on pysäytettävissä.Loppukaudella valmennuksen taso tulee näyttelemään ratkaisevaa roolia ratkaisevissa peleissä ja Crocojen valmennus voitti Wolvojen valmennuksen näytöstyyliin sunnuntaina. Mutta seuraava kierros on taas edessä:
Butchers - Rajaritarit 39 - 29
Jenkkivalmentajan lähdön jälkeen Ritarit ottivat näyttävän voiton Crocoista, mutta sen jälkeen on ollut vaikeampaa kotimaisin valmennusvoimin. Wolvoja vastaan lääkettä ei löytynyt vastustajan pelatessa scoutatusta poikkeavaa jefua. Butchers on saanut vanhaa verta kentälle ja mielestäni se ei ole hyväksi erinomaisen kauden pelanneelle nuorennetulle joukkueella. Ansaituista pelipaikoista joudutaan luopumaan. Veikkaan kuitenkin Butchersille voittoa kymmenellä pisteellä.
Roosters - Northern Lights 18 - 31
Tämäolisi jonkinlainen kasvojenpesupeli kakaralaumaksi nimitetylle kukonpoikajoukkueelle. Oulun peli on ollut ailahtelevaa kauden kääntyessä loppuaan kohden ja matka Helsinkiin Oulusta onihan yhtä pitkä luih Helsingistä Ouluun. Sarjanousijat ottavat pisteet pullistelevilta poikasilta.
Jaguaarit - Crocodiles 13 - 48
Crocojen on ajettava vielä sisään uusia pelvaihtoehtoja vanhan Fountain-vetoisen optionin ollessa kaikkien tiedossa.Good näytii osaamistaan Wolvoja vataan ja erityisesti valmennus oli pelin voittaja. Crocot harjoittelee ja voittaa helpon pelin ja valmistautuu jo henkisesti kotipeliin peijareissa.
Trojans - Wolverines 13 - 66
Wolvoja vit...ttaa pelin menettäminen edellisellä kierroksella. Trojans taasen sinnittelee minimimiehityksellään kauden loppuun. Tämä onkierroksen selvin peli ja Wolvot voittaa itseterapeuttisesti pelaten selvin lukemin. Wolvojen pisteetpuolitan 33 mikäli Doss lepäilee ottelun. Varma voitto joka tapauksessa.
Vaahteraliiga, kieros 8. veikkaukset
Jefumaster
2
185
Vastaukset
- pohjola pimenee
Kierroksella 9. Roosters voittaa pohjoisen pojat lights out lukemin ;)
- 8+13
Haistan tässä provon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011571
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58981Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85902
- 61866
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t265754Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10750Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä339694Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74686Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58684