Punertava harakanpesä päässä

Otsikon mukainen kampausmalli on yleistymässä huolestuttavasti. Ei tosiaan näytä hyvältä, välttäkää sitä.
6140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onko se samanlainen kuin kynitty kananperse?

Äänestä

Ylipäätänsäkin punainen ja musta ovat värejä, joita kalpeiden suomalaisten tulisi vältellä kuin ruttoa!

Äänestä
  • Gingers and Black heads go to hell!!!

    Äänestä

Tapahtui mitä tahansa, en tule koskaan luopumaan pitkistä tummanruskeista kutreistani. Ei luonnottoman värisille harakanpesille! ;D

Äänestä

Luontaisen punapäisenä värjään hiukseni mieluiten hieman ruskeammaksi, koska luonnollisenakin punainen väri on ruma.

Äänestä
  • Luonnollisena punapäänä värjään kuparinväriseksi, se ei sodi liikaa ihonvärin kanssa kuten loistepunainen tms "tekopunaiset".
    Harkanpesä tämä kyllä -ikävä kyllä- on aina välillä... mutta ei minnekkään ilman hiusharja.
    Silti en leikkaisi lyhyemmäksikään. Hovikampaajani sanoi että tää
    väri on justiin sopiva ja pituutta tulee lisää koko ajan.
    Pitkän tukan laittaminen on siinä mielessä iisiä , jos siinä on hyvä leikkaus niin ei tarvitse välttämättä kun pesun ja tarvittaessa sen saa kiinni tai erilaisille kampauksille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rumaa muotia kirjoitti:

Otsikon mukainen kampausmalli on yleistymässä huolestuttavasti. Ei tosiaan näytä hyvältä, välttäkää sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu