Ujot tytöt

tmään88

Se tiedetään että ujot pojat löytää tietokoneen äärestä, mutta
missä liikkuu ujot hiljaiset tytöt?

21

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ujo tyttö...

      mä oon ujo tyttö, ja tietkoneen äärestä mut löytää...

      • ujo tyttö...
        eATMe kirjoitti:

        Kirjoittaja on poistanut tästä viestin

        Omani...


      • ujo tyttö...
        eATMe kirjoitti:

        Kirjoittaja on poistanut tästä viestin

        no kun ei ole mitään poikkista.
        kissa on.


      • eATMe:n haamu
        ujo tyttö... kirjoitti:

        no kun ei ole mitään poikkista.
        kissa on.

        Ja kissa on sun poikaystävä?


      • tmään88

        Jos saan udella niin millä sivuilla liikut, muilla kuin s24?


    • tinka_tiger

      Heppatallilla ja kavereiden kanssa kävelemästä kylällä rinkiä, koskaan uskaltamatta moikata poikia kasvotusten. Sieltä niitä ujoja löytyy ja kotoa tietokoneiden takaa. Jokapuolelta missä ihmiset viettää osan arkipäivistään.

    • Ujo88

      Vaikkapa metsästä, kadulta, lähiöalueelta, bussipysäkiltä, kirjastosta, ruokakaupasta... Niin, aika monesta paikasta, muttei baareista tai klubeilta.

      • tmään88

        Mikä on mielestäsi mielekkäin tapa lähestyä?
        Mitä pidät tunkeilevana?


      • Anteeksi tyhmyyteni

        metsästä,odottaako neitokainen että joku "saalistaa" hänet...


      • Ujo88
        tmään88 kirjoitti:

        Mikä on mielestäsi mielekkäin tapa lähestyä?
        Mitä pidät tunkeilevana?

        Mä vähän komppasinkin jo tätä kysymystä tuossa alempana, mutta vastataan nyt vielä erikseen sullekin. Vaikka tämä voi kuulostaa vähän höntiltä niin en oikein pidä mistään iskurepliikeistä tai iskemisestä ylipäätään. Kaipaan ensin ihan vain kaveritasoa ennen parisuhteen syntymistä. On ahdistavaa ja epämiellyttävää, jos mies tulee liian likelle ja yrittää liikaa liian nopeasti.

        Mukavinta on, jos mies on ihan omaitsensä. Tutustutaan toisiimme ihan rauhassa ja katellaa sitten, että kipinöikö. Kyllä, se on minusta ihan sallittua, että lähestulkoon missä vain lähestytään ja mies vaikka kertoo haluavansa tutustua minuun, koska vaikutan hänestä mukavalta ihmiseltä ja kiinnostavalta. Siis, ei sen tarvitse olla tuon erikoisempaan. Minäkin olen ajatteleva ja tunteva ihminen, jolla on järkeäkin, niin kyllä sitä voi ihan rohkeasti mitään esittämättä tulla puhumaan. Tuskin sitä tarvitsee olla niin ylimielinen ja koppava ettei voisi vastata mitään takaisin.


      • Ujo88
        Anteeksi tyhmyyteni kirjoitti:

        metsästä,odottaako neitokainen että joku "saalistaa" hänet...

        Noh, ei tietenkään. :) Mä käyn metsässä lenkillä.


    • tmään88

      Okei tässä tilanne...

      Olin kävelemässä n ilta 8 aikaan tietä (sattu muuten oleen hevostalli lähellä)
      kun mua vastaan käveli semmonen mukavan näköinen tyttö, tummat hiukset, tummat farkut, tais olla vielä semmonen tummahko laukku kädessä,
      no tyttö käveli mua vastaan ja heti ensimmäisenä huomasin erään asian...
      Tämä tyttö kun oli n. 10 metrin päässä musta alkoi heti katteleen toiseen suuntaan, seuraillen tien pientaretta, vältti katsekontaktia mahd paljon...

      Mitä tässä tilanteessa voi tehdä?
      Miten tytöt reagoitte jos joku poika tervehtii teitä kadulla tai alkaa jutteleen?
      Tiellä ei ollu muita kuin me.
      Miksi ette ota katsekontaktia tai millä syyllä vältätte ihmistä?

      • 1+17

        Ilta sekä syrjäinen paikka ovat äärimmäisen huono lähtokohta "iskemiselle", sillä vaikka et itse sitä tarkoittaisi niin todella helposti saat toiselle sellaisen tolla on jotain takaa-ajatuksia -fiiliksen päälle. Mielikuvituksellisimmat yksilöt saattavat ajatella jopa jotain tälläistä: http://keskustelu.suomi24.fi/node/10014698

        Tälläisessa tilanteessa, jossa te olette vain kahdestaan jossain syrjäisellä tiellä on tärkeintä olla luomatta liian painostavaa tunnelmaa, eli sellainen epäilyttävä pälyileminen (katsot toista hetken ja sitten pois ja sitten taas hetken... myöskään todella vahva katsekontaki ei käy) ja liian lähelle tuleminen nopeasti aiheuttaa välittömästi reaktion "vältä" tai jopa "juokse!". Ja jos keskusteluun pyrit on tärkeää miettiä miten kehosi on sijoittunut, eli et saa keskittää liikaa huomiota häneen ja jutustelu tulee aloittaa todella kevyesti, eikä hyökkäävästi niin kuin valitettavan monella on tapana. (mieti millaisen fiiliksen itse saisit, jos joku tuntematon jonka kanssa että ole "varautunut" jutustelemaan todella tekisi itseään tykö ja tunkisi sinun seuraasi tuollaisessa paikassa. Todennäköisesti jotain tyyliin "mitäköhän sillä on mielessä? yrittääkö se varastaa jotain?")

        Veikkaampa, että ne lähestymisyritykset kannattaa säästää niihin hetkiin kun lähistöllä on muitakin ihmisiä tai ainakin kun nainen on avoin lähestyttäväksi.


      • Ujo88

        Voin tunnustaa, että saatan tehdä samaa, jos huomaan jonkun vilkuilevan mua. Yleensä ajattelen ettei ehkä ole korrektia kyyläillä takasin, joten yritän olla jotenkin "huomaamaton". Tietty, jos joku mies katselisi minua hyvin intensiivisesti muttei kuitenkaan sanoisi mitään, niin saattaisin pitää sitä uhkaavana. Mutta, jos tämä henkilö, joka on heittänyt minuun katseensa ja sanosi vaikka "Moi" niin kyllä minä vastaisin takaisin. Ja jos hän vaikuttaa muuten miellyttävältä ja hän vaikka kyselee, että mites menee ja kukas olet niin miksen voisi vastata takaisin. Sellainen ihme limainen flirttailu on aika ällöä ja aiheuttaisi minussa pakenemisreaktion, mutta jos nyt ihan tavallinen mukavan oloinen mies tulisi normaalisti juttelemaan, niin kyllä minä siitä pitäisin.


      • mykkä mies
        Ujo88 kirjoitti:

        Voin tunnustaa, että saatan tehdä samaa, jos huomaan jonkun vilkuilevan mua. Yleensä ajattelen ettei ehkä ole korrektia kyyläillä takasin, joten yritän olla jotenkin "huomaamaton". Tietty, jos joku mies katselisi minua hyvin intensiivisesti muttei kuitenkaan sanoisi mitään, niin saattaisin pitää sitä uhkaavana. Mutta, jos tämä henkilö, joka on heittänyt minuun katseensa ja sanosi vaikka "Moi" niin kyllä minä vastaisin takaisin. Ja jos hän vaikuttaa muuten miellyttävältä ja hän vaikka kyselee, että mites menee ja kukas olet niin miksen voisi vastata takaisin. Sellainen ihme limainen flirttailu on aika ällöä ja aiheuttaisi minussa pakenemisreaktion, mutta jos nyt ihan tavallinen mukavan oloinen mies tulisi normaalisti juttelemaan, niin kyllä minä siitä pitäisin.

        Eikös "normaali juttelu" ilman syytä täysin vieraalle ihmiselle ole jokseenkin mahdoton ja ristiriitainen asia? Normaali jutteluhan on sitä, että joko hoidetaan jotain asiaa tai sitten puhutaan small talkia jo ennestään tutun kanssa.


      • Ujo88
        mykkä mies kirjoitti:

        Eikös "normaali juttelu" ilman syytä täysin vieraalle ihmiselle ole jokseenkin mahdoton ja ristiriitainen asia? Normaali jutteluhan on sitä, että joko hoidetaan jotain asiaa tai sitten puhutaan small talkia jo ennestään tutun kanssa.

        Mä tarkoitan normaalilla juttelulla sitä, että mies keskustelee "omanaitsenään" eli ei vedä roolia ja ei yritä likaa tai kenties ei yritä mitään. Minulle luonnollinen tapa lähentyä toisen kanssa on ensin ystävyys eli ei heti olla yrittämässä kaataa sänkyyn tai ehdotella ensitapaamisella parisuhdetta. Ehkä jotkut tykkää suoremmasta ja nopeammasta menettelystä, mutta näin arkailijana haluan ensin tuntea miehen ja kokea luottavani häneen ennen yhtään mitään. Tietenkin se imartelee, jos joku mies kehuu kauniiksi, mutta en haluaisi sellaista tunnetta, että mies lähestyi ja haluaa olla kanssani vain ulkonäön takia ja ehkä saada minut vain sänkyyn. Jos alan seurustelemaan jonkun kanssa, haluaisin että se suhde perustuisi muuhunkin kuin vain ulkoiseen vetovoimaan. Vai olenko mä ihan liian monimutkainen tyyppi? :)


    • turpea jänis

      OOn huomannu saman että tietyntyyppisen jakorasia-muijat välttelee tarkoituksella miehen katsetta. Se johtuu siitä että ne pitää itseään niin suosittuina, että ne pelkää joka ikisen miehen haluavan alkaa heti jutella ja "iskeä" heitä. Tietty nää ho.rot ei voisi olla enempää väärässä, koska tällaisen itserakkaan miesvihaajan tunnistaa kaukaa juuri tästä käyttäytymismallista, enkä ikinä tuhlaisi aikaani heihin.

      • Tämä selkeää!

        Juuri niin ja monesti tekisi mieli räkäistä silmille näitä jakareita.


      • LLLLLL

        Selvä homma. Näillä naisilla on vääristynyt minäkuva, koska heitä kaikenlaiset urpot pokailee jatkuvasti, niin he luulevat että aivan kaikki miehet haluavat heitä ja siksi ovat myös tylyjä ihan jokaiselle. Hyi vittu, että on vastenmielisiä liskoja tuollaiset. Pthyi.


    • Parviaisen haamu

      Ujot tytöt kaivaa hautoja ujoille pojille. Tuolla kartanon takana.

    • eräs atm

      Ujo tyttön on ujo ihan turhaan. Sen sijaan ATM:n kuuluukin olla ujo, koska hän saisi joka tapauksessa nolot pakit, jos yrittäisi jotain.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      267
      17307
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5557
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      116
      2605
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      2106
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1782
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1021
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      962
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      914
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      913
    Aihe