op pohjola vakuutus, palveluneuvoja, tampere

epätoivo2356

Onko kenelläkään kokemusta palveluneuvojan työstä /työhaastattelusta Op Pohjola Vakuutuksessa Tampereella? Millaista palkkaa työstä saa?

6

6610

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3000 e/kk

      Alalla 12 v ja tradenomikoulutus, palkka brutto 3000 eur/kk plus tulospalkkiot ja lounasetu.

      • yuio

        heh hee..niin varmaan.


    • pienet palkat

      Jos haet korvauspuolelle palkat on surkeat lähtee jostain 1600€/kk lounasetu ja työ on todella uuvuttavaa, myyntipuolella ehkä vähän paremmat liksat mutta jo huomattavasti paremmat työolot ja mahdollisuudet provikoihin. Jos koulutus riittää kierrä vakuutuspuoli kaukaa ja hae konsernin pankkipuolelle, liksat heti monta sataaa paremmat. Muuten op-pohjola on ihan ok ja turvallinen työnantaja ja kyvykkäille riittää isossa talossa mahdollisuuksia ja pitää muistaa että vakuutusalan liksat on surkeat yhtiöstä riippumatta.

    • Juuhpuuh

      Lukiokoulutus ja pankin asiakaspalvelussa -> 3000e/kk :D

      Ajattelin kuitenkin hakea lennonjohtajaksi, jos sattuisin pääsemään niin tuplaantuis tuo palkkakin..

    • alkdhig-fd

      Kyseistä työtä tekevänä voin sanoa että palkka lienee siinä 2000-2400 e/kk kuukausittaiset myyntipalkkiot riippuen saatko myyntitavoitteen täyteen. Yleensä myyntipalkkio on 200-300 euroa mutta jos myyt todella hyvin ja teet paljon ohjauksia Osuuspankkiin, voi palkkiot olla enemmänkin.

      Työ on vakuutusten myyntiä ja kokonaisvaltaista asiakaspalvelua, yhteistyötä tehdään tiiviisti Osuuspankin kanssa.

    • Jobbari

      Kesätöissä Pohjolassa vakuutuskäsittelijänä. Palkka 2000 ateriaetu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3043
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2685
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2295
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2178
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1976
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      36
      1803
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1566
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1527
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1360
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1329
    Aihe