Oletko lähestynyt niitä kassaneitejä?
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En ole.
Mutta vuonna 2011 tein lukuisia aloitteita. Yhteensä viisi kertaa yritin saada seuraa itselleni. Jokaisella kerralla sain pakit. Yhteen näistä naisista minulla oli aidot ja voimakkaat tunteet.
Sitten marraskuussa 2011 oli oikeastaan vuoden kuudes kerta, kun pyysin yhtä naista jääkiekko-otteluun kanssani. Hän ei kuitenkaan tullut. Siinä vaiheessa olin enää huvittunut tilanteesta. Itsetuntoni oli murentunut totaalisesti taas kerran.
Viimeisen vuoden aikana kassaneidit ovat vaihtuneet ja nykyisin kassoilla on naisia, jotka eivät juuri herätä mitään kiinnostusta. Syksy 2012 on ollut masennusvaihetta. Muutoinkin koko vuosi 2012 on mennyt "sumussa". Vuoden 2011 lukuisat pakit ovat heittäneet varjon elämääni eikä oikein mikään ole jaksanut kiinnostaa. Ei edes tällä palstalla pyöriminen.
Viikot ja kuukaudet vierivät eikä elämä mene millään tavalla eteenpäin. Arjen rutiinit seuraavat vain toisiaan ja kerran kuukaudessa pitää seinäkalenterin sivua kääntää. Siitä huomaa ajan kulumisen. Tänään on muuten sellainen päivä.
Mutta huomenna nousee taas aurinko ja se paistaa meille kaikille. Ei ole väliä, millainen arjen soturi olet. Aurinko paistaa niin pelimiehille kuin AT-miehille ja osansa paisteesta saavat myös pakkeja jakavat naiset. Sinänsä reilua, mutta silti jotenkin epäoikeudenmukaista.
Antamasi neuvo on varmasti toimiva. Ehkä sellainen mahdollisuus joskus tulee vastaan...
Aivan varmasti tulee