En osaa lukea sanatonta viestintää saati ajatuksia, jotenen tiedä, että haluaako mies minun tulevan seuraansa. Ja jos ei halua, niin en kai minä nyt niin epäkohtelias ja törkeä moukka ole, että menisin häiritsemään täysin tuntemattomia ihmisiä.
(Ja minun tuurillani 100 % miehistä joille yrittäisin aloitteita tehdä, olivatpa ne miehet minkälaisia tahansa, ihan varmasti käskisivät minun painua helvettiin.)
En osaa tehdä aloitteita
5
234
Vastaukset
- moondreamer
Sama täällä, en osaa tehdä aloitteita kun en koskaan tiedä onko mies kiinnostunut.. en osaa yhtään tulkita flirttaileeko mies muuten vaan vai onko kiinnostunut. Huoh, siksi kai olen yksin..
- me too.
En osaa lukea sanatonta viestintää saati ajatuksia, jotenen tiedä, että haluaako nainen minun tulevan seuraansa. Ja jos ei halua, niin en kai minä nyt niin epäkohtelias ja törkeä moukka ole, että menisin häiritsemään täysin tuntemattomia ihmisiä.
(Ja minun tuurillani 100 % naisista joille yrittäisin aloitteita tehdä, olivatpa ne naiset minkälaisia tahansa, ihan varmasti käskisivät minun painua helvettiin.) - Mangomeloni
"en kai minä nyt niin epäkohtelias ja törkeä moukka ole, että menisin häiritsemään täysin tuntemattomia ihmisiä."
Tämä asenne pitää ensin heittää veks, jos haluaa tavata jonkun. Ja tosi harvat saavat aina positiivista suhtautumista aloitteisiinsa. Eli lähtökohta pitää olla, että pakkeja tulee joka tapauksessa. - eikös kaikki
"Ja jos ei halua, niin en kai minä nyt niin epäkohtelias ja törkeä moukka ole, että menisin häiritsemään täysin tuntemattomia ihmisiä."
Muut paitsi perhe ole tuntemattomia ennen kuin heihin tutustuu, esim ystävät ja muutkin kaverit. Suosittelen lopettamaan tekosyiden keksimisen ja tehdä asialle jotain.Mutta kun aloitteet tutustumiseen, esim. ystävien ja muiden kavereiden kanssa, ovat muiden tekemiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627