Olenko paha ihminen?

sadl

Untani häirinnyt kärpänen osasi etsiä aina paljaan ihon ja kun kaikki muut paikat oli peitetty, laskeutui sitten naamalle. Seuraavana päivänä "ystävää" ei enää näkynyt, vaan löysin hänet tietokoneen näppikesen viereisen kuivuneen kotiviinilätäkön päältä. Tunsin yhtaikaa pelkoa, onnea, katumusta ja murhanhimoa. Se oli samaan aikaan tunnustus osaamiselleni, että häiriön eliminointi, että elävän olennon kuolema. Olen pahoillani, kärpänen.

6

71

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen on kuvottava

      Moi. Olen mies eli sinua älykkäämpi ja fyysisesti sinua kykenevämpi. Minua kärpänen kiusasi samaten alle viikko sitten Helsingissä. Heilautin kättäni ja kärpänen oli kourabni sisällä. En halunnut tappaa, koska olen erikoismies ja kunnioitan elämää toisin kuin sinä, usean eri miehen möyhennös, häpeä!

      Kärpänen eläen kourani sisällä avasin oven rappukäytävään ja paiskasin kärpäsen rappukäytävään. Elossa kärpänen voi olla vieläkin. Jos olisin nainen niin häpeäisin. Monen eri miehen nussima olet?

    • välinpitävä

      Oliko se mies-vai naiskärpänen?

    • Mr Perkins

      Olet syytön selvästi

    • TODELLA+++

      Vanhurskas ihminen

    • sir_von_baughen

      Et sattunut tarkistamaan onko poika- vaiko tyttökärpänen.
      Jos oli poikakärpänen niin sehän kuoli vain suomalaisittain,alkoholiin.

      R.I.P

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      3034
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2609
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      129
      2482
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      89
      1486
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1306
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      102
      1023
    7. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      193
      994
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      85
      960
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      893
    10. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      73
      880
    Aihe