Eli otsikko kertoo kaiken.
Mikä oisi hieno jopo väri kun ei itse osa päättää?
Minkä värisen jopon omistatte?
31
3134
Vastaukset
- Epämuodikas
Jopo on typerää retrotrendimuotia. Mutta osta vaikka pinkki.Jopo on typerää retrotrendimuotia. Mutta osta vaikka pinkki.
- ;D
voi olla tai voi olla olematta mutta jopolla on hemmetin hyvä ja lepiä ajjaa...
- alkup.tuna
No tosta ulko-oven takaa löytyy kaksi punaista (20¨ ja 24¨), musta 22¨ ja army vihreä 22¨
Army vihreä on paras, ei uutena saatavissa. Jos haluat neutraalin osta valkoinen, jos tykkäät erottuvista väreistä, osta oranssi. Oon ajatellut ostaa oranssia tai vihreää.
Mistä kaupasta saisi halvalla tai halvimmalla?- jopoilija
Itsellä sininen valkoiset lokasuojat.
Hinnat on aikalailla samat kaikissa paikoissa.
Mahtaakohan edes olla kovin monessa enää myytävänä, kun oli aika hitti tänä vuonna nuo jopot. Päätin ostaa netistä vihreän jopon. Tuli viime maanantaina matkahuoltoon.
Ei maksanut yhtään postikulut ja maksoi pyörä vaan -359e. Kuinka paljon teidän jopot maksoi?- oli tuuria
Mattavihreä väriltään ja sain sen ilmaiseksi arvonnassa.
- hullutpäivät
onpa edullnen, vaihteeton peltirunkoinen pyörä, "vain" 359,-
buohhabuoha, hangossa nauravat vedet silmissä matkalla pankkiin - Jopoilija
Itselläni alkuperäinen sininen jopo 1960 luvulta. Silloin sinisen lisäksi löytyi vain punaisen väristä.
Tuo nykyjopo ei ikävä kyllä enään ole levyrunkoinen vaan ihan Ruukin putkea. Mutta hyvä juttu, että siirsivät Jopon tuotannon Kiinasta takaisin Suomeen! - hullujariittää
Jopojen rungot on nykyjään patarautaa, no sehän tekee hankinnan järkeväksi
buohhabuohhahhha.
Ennen kun ne oli peltiä, niitä myytiin vain ja ainoastaan halvoilla hinnoilla,
meillä oli kaveripiirissä monella sellanen, kun vaatimattomissa oloissa asuttiin - huppssis
yhdyn ylläolevaan, myös meillä oli pari jopoa, joita yhdessä sisarusten kanssa
käytettiin, hankittu kun olivat halvimmat mitä kaupassa myytiin. Ns paremmilla perheillä oli easy-rider tyyppisiä aika kadehdittavia
pyöriä. Näin maailma muuttuu, nyt ne on "muotia". - huijausko?
olenkin ihmetellyt miten vaihteeton teräsrunkoinen 24" fillari voi maksaa yli 300,-
egee, on vähän huijauksen tuntua tossa jutussa - harkintameni
olen ostanut vuosi sitten hetken kuumassa jopon ja jopa tinkasin pyöräliikkeessä tasarahaksi 350,-.
olen myöhemmin katunut hankintaa, samalla rahalla olisi saanut ihan hyvän vaihdefillarin. Tarttis harkita ensteks. Nyt sääsätnä palkasta, ja ostan ensi vuonna nexus 7:n. Kokeilin kaverin selllasta, ja kaduttaa nyt vieläkin enemmän. - oudothinnat
aiko outoa tosiaan,
tällä palstalla taitaa olla niin paljon
pyöräkaupassa töissä olevia, etteivät
ota osaa tähän ihmettelyyn, ainakaan julkisesti, ovat ite mukana suunapäänä myymässä niitä,
ja ovat myyneet yliintasen oloista tuotetta, aika monta, joten on
tietysti parempi vaieta asiasta - Armotonkusetus
Onhan jopn hinnassa huijauksen makua. Onkohan myyjät kun vetävät niin paljon välistä ja rahastavat tietämätöntä nuorisoa. Ns muodin nimissä.
- pappabetalarallt
Nuorison rahat ei riitä ylihintaseen vaihteettomaan rautakasaan,
kyllä siin' vanhempien kukkarot kevenee eniten.- hullujanoi
törkeetä rahastusta kauppaiailta, nexus 7 varustetun toimivan (riittävän) saa alle 300,- egellä
- ihmettelijäpyörää
3 vaihteisin shimanon jalkajarrullisi pyöriä saa n 200,- egtellä,
mikä ihme siinä jopossa maksaa, ku se on tuplasit kalliimpi eikä
ole edes vaihteita - rrrruoste
mulla on ruosteenruskea, ja ohjaustanko kans matching colors
- fgngfnngaågnå
Mitä te valitatte ihan hyvistä kivan värisistä ja mukava ajoisista jopoista. Kyllä mielestäni sellaisestä VOI hyvinkin maksaa vähän ylimääräistä kun näkyy olevan muodissakin...
- Iso-Jokke
Minulla on sininen jopo 1967. Tiedäko joku mita sen värikoodi on, vai missä löydän sen?
- JOyPOy
Army green :) kulkee paremmin ku Keimon mutsi BADAM TSSS :D:D:D:D
- Jopolla
Mulla oli kirkkaan punainen Jopo. Ei kannata jättää pitkäksi aikaa aurinkoon - nyt mulla hailakan pinkki Jopo. Mut hyvin kulkee.
- Jopoo<33
Itse haluan jopon. Ja minulla on sama ongelma, etten osaa päättää, mnkä värisen ostan. Ajattelin Violettia, tai Turkoosia (; Vihreä myös hieno! (:
- porvari.
Itellä on musta vihreillä liekkikuvioilla ja kullatuila vanteilla
- biking ben
Itsellä on oranssi , luultavasti vuonna 1972 hankittu perusmopo.
Olen tosin harkinnut myyntiä - Korii
Mist saa liiloja Jopo koreja?
- deoremies
Jopossa maksaa laatu. Itse tiedän kymmeniä pyöriä korjaanneena tämän. Jopossa on laadukkaammat laakeroinnit ja vanteet. Osta 200€ 7-vaihteinen pyörä ja 2 vuoden päästä vie se pyörähuoltoon täyshuoltoon. Laittavat koko laitteen uusiksi ja korjauskulut nousevat kattoon kun kaikki keskiöt, rattaat, laakerit ja vantet täytyy vaihtaa. Jopossa taas käytetään Shimanon parempia laakereita ja huollossa ei tarvitse ketjua enempää osia vaihtaa, jos edes sitäkään. Toki laakerit täytyy rasvata.
Eikä itselläni ole Jopoa, vaan 1000€ hybridi (ei pomppukeulaa), mutta kukin tyylillään. Jopo on alle 400€ pyörissä paras valinta korkean laadun takia. Halvoissa 200€ napavaihdepyörissä ja maastureissa kaikki osat on loppuunkäytetty 2 vuoden jälkeen. Jopa runko on ruosteessa ja maalit irti. Kokemusta on. - jopovoi
mul ei oo jopoo
- Slip_Kid
Jos omistaisin Jämähdöpön, maalaisin rungon mattamustaksi ja vanteet punaisiksi. Ja kääntäisin ohjaustankoa sen verran eteen, että saisin kädet suoriksi neitimäisen ajoprofiilin sijaan.
- RKP-homot-määrää-menon
Näissä kepuojan ulkopuolella kuvatuissa videoissa vilahtaa aika hyvännäköisiä jopoja.
https://www.youtube.com/user/KeyTownCruisers/videos
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683219
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753087Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682952On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662631Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442132- 611699
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251667Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181659- 351655
- 591576