Mikä naisen ulkonäössä ehdoton turn off?

Onko iso koukkunenäni miehille ehdoton no no? Vartalostani pidän, se on ihan ok, tiimalasimutoinen. Aidon vaaleat hiukset ja suuret silmät.

Joudunko nenäni takia olemaan ikisinkku? Olen ollut 6v sinkkuna ja nyt oon 25v, enkä ole edes tapailemaan miehiä päässyt, kun tuntuvat heti tyrmäävän ilman että kerkeää suuta aukaista.

Luonteeltani olen kiltti, sosiaalinen ja naurava.
181017
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

oisin nuorempana halunnut kyömynenän, kukaan ei vaan onnistunut murtamaan sitä, no nyt ei oo niin väliä kunhan nenä vaan on.

Äänestä

Ehdottomasti iljettävintä on punainen tukka. Aivan hirveintä on, jos vanhalla naisella on punainen tai porkkanan värinen tukka. Hyi s*tänä, laatta lentää, yöööööööks!

Äänestä

Jos olisin mies, ehdoton turn off olisivat värjäämättömät hiukset naisella.
Antaa epäsiistin vaikutelman jostain syystä etenkin jos väri on maantie tai tukka on paksu.

Seuraavana listalla olisi tietynlainen "lehmämäinen käytös" jota tälläkin palstalla näkee ...

Äänestä
  • Hienoa itsekritiikkiä frosty :)

    Äänestä

Minusta naisen pitää olla harmoninen kokonaisuus, siis ukonäkö ei ole mitenkaan etusijalla. Mäkättäjä, kikattaja, honottaja, jne. ovat äänenkäytön piirteitä, joilla miehen saa lähtemään käpälämäkeen alta aikayksikön. Liikehdintä on olkomuotoon liittyvä, mutta vetoaa miehiin, joilla on kineettistä lahjakkuutta. Ninen joka liikkuu kuin sonni, ei varmaankaan näitä miehiä kiinnosta. Oman lisänsä tuo vielä sosiaalinen lahjakkuus, näistä tärkeimmässä päässä ovat keskustelutaito ja muodon taju.
Siinä muutama neuvo.

Äänestä

Turn-off on se jos nainen ei harrasta mitään liikuntaa, se näkyy kropassa. Huono iho ja jos on runsaasti isoja luomia yököttää. Niin ja karvat selässä, herranjumala.

Äänestä

Ihan varmasti on, jos olet mies. Miehissä ja miesten ulkonäössä ei haittaa muu, kuin epärehellisyys, eli jos on rikosrekkari, niin pysykööt kilometrin päässä taviksista.

Äänestä

Vaivasenluut on paha turnoff

Äänestä

- Huono kunto / ylipaino.
- Huono hygienia.
- Hoitamattomat hampaat.
- Karvaisuus.

Äänestä

Ylimielinen ilme naamalla

Äänestä

Läski.

Äänestä

Miten musta tuntuu, että nenä ei ole este, korkeintaan hidaste. Maija Vilkkumaan tai Muska Babitsinin neniä katsellessa en usko et sulla on hätää. Niillekin niiden nenät sopii vallan mainiosti. Jos niihin nyt ensimmäisenä silmät kiinnittyykin. :-)

Äänestä

Top 3 romanssin tappajat järjestyksessä, nro. 1 pahin ja niin edelleen.. ->>

1.) Epänaisellinen käytös ja olemus
2.) Epänaisellinen pukeutuminen
3.) Hymyttömyys ja kiukkuisuus

Nämä kolme kohtaa kun on kunnossa niin ulkonäkö tai ikä tai oikeastaan muukaan
ovat vain sivuseikkoja. Naisellisuus yhdessä avoimen ja mukavan asenteen kanssa
on vastustamaton yhdistelmä miehelle kuin miehelle.

Äänestä

Vetelyys ja huono ryhti. Tosikkomaisuus ja tärkeily.
Hitto että nuorilla ihan näteilläkin mimmeillä on selkä kumarassa ja jalat laahustaa perässä.
Keski-ikäiset naiset mennä viipottaa täysillä ja selkä suorana eteenpäin. Miksei nuoremmat seuraa perässä?
Kolmekymppiset on lihavia ja työntävät lastenrattaita coca-cola kädessä. Mikä mättää?

Äänestä

Tupakka kädessä ja läski.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyn vaan että mitä kirjoitti:

Onko iso koukkunenäni miehille ehdoton no no? Vartalostani pidän, se on ihan ok, tiimalasimutoinen. Aidon vaaleat hiukset ja suuret silmät.

Joudunko nenäni takia olemaan ikisinkku? Olen ollut 6v sinkkuna ja nyt oon 25v, enkä ole edes tapailemaan miehiä päässyt, kun tuntuvat heti tyrmäävän ilman että kerkeää suuta aukaista.

Luonteeltani olen kiltti, sosiaalinen ja naurava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu