Vihdoinkin oikeat autonvalmistajat pääsivät ohi japanilaisesta leluauto valmistaja toyotasta tiputtamalla toyotan sijalle 3..luultavasti Ford tulee ohi myös kunhan ensin saavuttaa saman laatutason jenkeissä kuin GM ja VW Group.
Hienoin asia jenkkien kannalta on että GM käyttää vihdoin mahtiaan hyväksi.
http://www.worldcarfans.com/111080535520/dethroned-gm-overtakes-toyota-to-become-largest-automaker
Hienoin asia jenkkien kannalta on että GM käyttää vihdoin mahtiaan hyväksi.
http://www.worldcarfans.com/111080535520/dethroned-gm-overtakes-toyota-to-become-largest-automaker
Vastaukset 8
Vanhimmat
Missä kohtia menee Chrysler Corporation? Kyllä sekin nousussa on.
oikeassa olet mopari eiköhän se kolmaskin amerikan jättiläinen tule ohi kohta, meinaan ovat niin ikään törsänneet miljardeja laadun parantamiseen joka näkyy ainakin uudessa 300 mallisa, uusi 200 malli sen sijaan on hieman vaisu, mutta toivotaan että Chrysler menisi vihdoin samaan luokkaan saksalaisten kanssa, sinne kun on Cadillac jo laittanut jalkaa oven väliin. Mitä taas tulee Fordin luxus merkki Lincolniin...se on jääny pahasti kelkasta, luultavasti konkurssi kutsuu jos Ford ei tuhlaa miljardeja laadun parantamiseen. Chryslerin nousu riippuu myös siitä miten LanciaChrysler aloittaa myynnin euroopassa lokakuussa.Tosin Chrysler tarvii myös lisää malleja mallistoonsa, eteenkin BMW 3-sarja kilpailijan ja kunnon Mercedes S-sarja kilpailijan,300 malli ei sitä ole vielä, kun taas Chryslerin amerikan serkku Cadillac on tuomassa niin 3-sarjalais kilpailijan (2012) ja S-sarja kilpailijan (2014) markkinoille myös euroopaan.
Vielä kun tuolla Jenkkilässä opittaisiin tekemään kunnollisia autoja niin voitasiin olla ilosia. No onneksi Fiat vie sinne osaamistaan ja Mersukin on antanut osansa jne.
Joo,Fiat tunnetusti kestävän ja lämpimän auton maineessa.Vanhoja Fiateja näkee pilvinpimein yhä liikenteessä=)Mersusta en osaa nykyään sanoa muuta kuin on ollut paljon vikaa,korjaamo tuttu paikka ja kallista lystiä omistaa,ennen oli laatuauto joka kesti km.GM hehkuttajille tiedoksi että ainakin tämä meidän-06 "Chevy"on tehty ihan Koreassa eli Daewoo omaasukua.Ei siis jenkkiä nähnytkään,eikä toisaalta karvalakkimalliston USA Chevytkään ole nähnyt senkummemmin iso-kuin pikkulohkoakaan konehuoneissaan eli ihan aneeminen 4-in-line kuin konsanaan Ooppelissa tai minkä muun valmistajan kulkineessa Tokiosta-Pariisiin=)Valitettavasti suurin osa autoista kootaan ihan samoista alihankkijoiden osista ja hieman erinäköisiin munankuoriin logoilla erotettuina.Amerikan serkut erottuvat kuitenkin monesti yhä varustelussaan , muovikromattuine säleikköineen ja naamioituneena aneemisesta euro-kinukkiserkusta.
Ei se Toyota leluautonvalmistaja voi olla jos se auton ostajille ympäri maailman kelpaa.
Mahti ja mahti. Käyttäisi sitä mahtiaan siinä että sovittaisi edes pellit suoraan. 2000-luvun alun Chevroleteissakin näkee miten takaluukun ja lokasuojan väli on puolitoista senttiä toiselta puolelta ja alle puoli senttiä toiselta puolelta. Moni ostajaehdokas luulee kolariautoksi ensi vilkaisulla.
Nyt on mies asialinjalla. Tällä voitkin nyt kehuskella ensi viikon siellä työttömien ruokalassa.
Chevyn mollaajille tiedoksi että kyllä GM on todella tällä kertaa unohtanut "peri amerikkalaiset autot" ja keskittyy laatu autoihin VIHDOINKIN !!!!!. Vai mitä tuumaatte suomeenkin tulevasta 2013 Chevrolet Malibusta, verratkaa 2011 malibua ja 2013 malibun sisätiloja..ero on VALTAVA... esim kuulema erinomainen kosketusnäyttö navigaattori ja hyvä nahka verhoilu... ja 2013 malibu kilpailee japsi riisikippoja vastaan joissa ei ole mitää noista herkuista saati automaatti ilmastointia..GM tarjoaa siis pienelläkin hinnalla luksusta niille joilla ei ole varaa ostaa Cadillacia. Jos GM jatkaa tähän tyyliin se pysyy numero 1 autonvalmistajana..mielestäni GM vastaa Barack Obaman autoteollisuuden uudistukseen hyvin ja sen takia saa myös tukea valtiolta =)
http://www.netcarshow.com/chevrolet/2013-malibu/
toivottavasti tästä lähtee se uusi GM valtakausi..toyotan ja muiden japsi pommien sisävarustelu on NAURETTAVAA 2013 MALIBUUN verrattuna =)..todetkaa itse linkistä
Hienoa. On sulla nyt mukavat oltavat siellä työttömien ruokalassa. Oikea ikkunapöydän kingi.