Ponnahdus pinnalle 2011 jatkoon menneet

Kisaan osallistunut.

Nämä laulajan alut menivät jaktoon:

Anu Kivelä - I do, I do, I do
Toni Tapani - Enemmän kuin milloinkaan
Pipsa Pakarinen - Missä muruseni on
Jasmin Michaela - Jolene
Retro-tytot (trio) - Kaikkien mneidän Kalle (a capella)
Janne Valve - Rakkaudessa suuria
Jenni -Strong enough
Timo Peltonen - Hyvännäköinen
Jessica Sjoblom - Suloiunen Myrkynkeittäjä
Laura Hirvivuori - Huojuva talo.

Kunnia maininnan sai Jeremi Roivas koko kilpailun isoimmista aplodeista ja lava carismasta.

Taso oli minusta aika normaalin karaoken taso jossa muutama vähän näkyvämpi veto ja isoin kompastus kivi minulle jatkoon menneissä oli Anu Kivelä joka alotti hyvin mutta lopetti vedon aoivan järkyttävillä saundeilla mutta tyttö oli varmaa jotai 18v joten kaipa siin on kehityspotentialia sitten.

Oma suosikkini voittajaksi on Laura Hirvivuori, kisan kaikkein tasasin suoritus ja nuori tyttö vielä niin potentiaalia vaikka mihin.

1

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeremi Roivas

      Minä en tainnut päästä jatkoon koska lauluopettajani kanssa käymäni keskustelu laulun päänuotista jossa mulla oli hänen mielestä taipumus mennä lian korkealle niin nyt oli sellainen tilanne että en kuullut ollenkaan kaiuttimista mitä lauloin ja kun tultiin still mine kohtaan Unchained Melodyssä en voinut tietää power laulun nuotista miten laulan kun en kuule omaa lauluani ollenkaan. Kyllä tuossa oli mixaajan vika että en päässyt oikeaan nuottiin ja lauloin lauluopettajan viitoittamana tälläkertaa nuotin lian alhaalta.

      Oli miten oli, oli kiva saada mahtavat aplodit kanssakilpailijoilta ja ne elämäni ensimäiset nimmarien annot kolmelle tytölle oli kyllä kivoja hetkiä kisassa. Tuli sellainen fiilis et jengi olis halunnut kuulla piisin klimaksin mutta tuomarit antoi mun laulaa vain alku fiilistely osan ja en päässyt laulamaan edes nopeampaa loppuosaa. Kuitenkin yleisö tykkäs tosi hyvää ja kehus et olin ainoona mukana laulussani tunnetasolla ja jäi sellainen kuva et niitä harmitti tosiaan kun en saanut laulaa koko kappaletta.

      Onneks tuomarit sentää huomas yleisön mielipiteen ja sentää anto mulle kunniamaininnan. Kiitos siitä. Ehkä taas jossakin ensikerralla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      191
      8672
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      4688
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      52
      3730
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      104
      3096
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      95
      2742
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      2498
    7. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      12
      1758
    8. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1485
    9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      64
      1308
    10. Golffarit kehityksen jarruna

      Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino
      Lappajärvi
      13
      1279
    Aihe