Taljajousi

mistä taljajousi 14 vuotiaalle 165 cm pojalle? jaksan virittää 40 paunasen jousen testasin kaverilla
8993
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ite oon 14 myös, täytän kesäl 15, ja oon 180cm. Mul o diamondin razor edge 2 jous sil metsästyspaketil jota myydää sen kaa jossai verkkokaupois, vaik ei iha budjetti luoka peli ookkaa ku o reilu 500 euroo, mut sousittelen sulle sitä jousta, koska sen saa iha helposti ammattilaise kaa säädettyy sulle sopivaks, koska se jous sisältää hyvi laajat säädöt

Äänestä
  • aiokko metästää

    Äänestä

oon 12v jah mulla on PSE rally 55 paunaa ja jaksan virittää PS.oon 150cm..

Äänestä

xd

Äänestä

xd

Äänestä

ostin kokeeksi tollasen bearin outbrakerin.muutamia sarjoja ampunut ja aika tarkka.aika laaja paunojen viritys 15-70 paunaa.ja kevyt paino tais olla jotain 1.7kg.

Äänestä

saako 9.vuotias metästää taljajousella olis kivaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mamo kirjoitti:

mistä taljajousi 14 vuotiaalle 165 cm pojalle? jaksan virittää 40 paunasen jousen testasin kaverilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu