Minua taas luultiin ainakin muutaman vuoden nuoremmaksi. Mielelläni näyttäisin edes parikymppiselle, ikä siis lähempänä kolmeakymmentä kuin kahtakymmentä. Olen vain 152-cm pitkä, hoikka ja siro, pienet rinnat. Naisellinen lantio kapea vyötärö minulla tosin on, siksi en löydä IKINÄ hyvin istuvia housuja... Yritän pukeutumisessani korostaa siroutta, en siis pukeudu telttoihin vaan melko tyköistuviin vaatteisiin, yritän korostaa vyötäröä ja jalkoja (mielestäni parhaat puolet ulkonäössäni).
Pukeudun kuitenkin tällä hetkellä varmaan turhan tyttömäisesti enkä niinkään naisellisesti. Tykkään käyttää paljon lyhyitä hameita tai shortseja, molempien edellämainittujen kanssa värikkäät/kuviolliset sukkahousut tai polvisukat ja ballerinat. Ehkäpä korkokengät tai korolliset saappaat toisivat vähän lisää naisellisuutta pukeutumiseeni?
Olen myöskin aivan äärimmäisen laiska meikkaamaan, ehkä meikitön olemuskin nuorentaa? Jos joku osaa neuvoa hyviä kosmetiikkamerkkejä jotka eivät allergisoi, niin saa vinkata! Minulla on vyötärömittaiset hiukset, niitä en kyllä ala leikkaamaan vaikka se toisikin lisää ikää tai naisellisuutta tyyliin. Vaikka aina välillä haluaisinkin sellaisen supernaisellisen ja muhkean polkkatukan. Hmm.
Naisellinen pukeutuminen, apua
kääpänä
0
161
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830