tässä juuri äsken lueskelin näitä kaiken maailman kirjoituksia.. ajattelin sittemmin kirjotella tänne.. elikkäs.. tutustuin kolmisen vuotta sitten yhteen mukavaan ja ihanaan naiseen johon rakastuin täydeltä sydämeltä. meillä meni ihan mukavasti, pieniä kiistoja ja vähän suurempia riitoja, mutta kumpikaan ei pettänyt toista, kummatkin kävivät töissä.. sitten kosin häntä normaali suomalais miehen tyylillä. oltiin kihloissa pari vuotta. muutettiin yhteiseen asuntoon. ja kaikki meni tosi hyvin kunnes sain tosi rankan työn jossa vaadittiin tosi paljon fyysistä kuntoa. En oikein jaksanut enään lähteä keskustaan shoppailemaan vaatteita sun muuta.. tein kyllä ruokaa kotona ja autoin siivoamaan.. mutta sitten yhtäkkiä avopuolisosta tuli kärttyisä ja valitti koko ajan joka helvetin asiasta, jos esimerkiksi vahingossa tippui haarukka niin tuli hirveä huuto.. en ymmärtänyt asiaa.. mutta tämä jatkui monta monta viikkoa kunnes tajusin että, avopuoliso on jutellu hänen lapsuuden toverilleen kaiken maailman jutut meidän suhteesta.. tuli vähän sellainen olo että..... MIKSI?.... siitä sitten kaikki lähti liikkeelle.. itse en niinkään enään jaksa _/ tahdo lähteä baariin niin hän sitten lähti lähes joka viikonloppu baariin, eihän mun tarvinnut pelätä sitä ettei se tule kotia.. koska se aina tuli kotia humalassa tietenkin.. ja niin asiaan.. sitten yks kaunis päivä avopuoliso sanoikin että " tuli tässä mieleen että se mun lapsuuden kaveri niin sano että se rakastaa mua, en tiedä mitä pitäisi tehdä " ja siitä heti tiesin että se ei TODELLAKAAN ottanut todesta koko kihlausta vaikka itse olin antanut koko sydämen hänelle.. sitten pari kuukautta myöhemmin lähdin armeijaa suorttamaan.. JA sinä päivänä... viestitin junassa sille kun ei oikein voinut puhua kunnolla puhelimessa.. viestit rupes olemaan sellaista luokkaa että se ei halunnut enään minua elämäänsä.. sitten vain kysyin " No haluatko puolitutun vai sen jonka tunnet läpikotoisin.. se sitten vastas siihen että " en oikein tiedä"... odottelin paripäivää armeijassa sen vastausta sitten soitin sille että niin kumman haluat että minut vai sen toisen, se vastas siihen että "otan sen toisen mielummin koska sä et halua ikinä lähteä kaupunkiin"..... (kävin töissä että saan maksettua laskut, hinnalla millä hyvänsä) kuulostaa vähän lapselliselta mutta aikuinen nainen.. minkäs sille mahtanee.. tässä muutamia päiviä sitten tuli viestiä että haluisinko mä sen takaisin jos niitten suhde ei etene?... MITÄ minun pitäisi tehdä ?... rakastan naista yhä mutta en luota enään häneen että jos hän tekee samanlailla myöhemmin.. Koittakaa auttaa avutonta ja rakastunutta miestä
ettänäin.
6
452
Vastaukset
- dfshdfhsdf
Aika kakara sun eukkos. Jos sille joku shoppailu ja bilettäminen on tärkeempi kuin kotona oleminen niin dumppaa nyt vittu tuollainen pinnallinen pissis helvettiin.
- Totuudenlaukoja 3
Dumppaa se pissis. Vaikuttaa todella keskenkasvuiselta muijalta.
" haluisinko mä sen takaisin jos niitten suhde ei etene?"...juuri näin. Pissis, mikä pissis. - 2342432
et kuulosta itsekään siltä että olisit valmis suhteeseen, parasta olisi erota.
- 19
Muija mäkeen vaan. Sehän on polkenut sen kaverinsa kanssa jo ties kuinka kauan.
Vaikka ottaisitkin takaisin, niin miltä tahansa shoppailureisulta voisi taas hypätä
vieraaseen sänkyyn.
Tuommoinen löyhäperä joutaa kiertopalkinnoksi paikalliseen keskikaljakuppilaan. - Teidämitätässäneuvom
Me muijat vaan joskus jahkaillaan. Onneksi on tässä vaiheessa mahdollisuus pomppia, kun ei ole lapsiakaan. Minä kyllä sinuna ottaisin keskustelutuokion selvinpäin ja menisin takaisin. Rakkaus kun tuppaa jäädä vaivaamaan. Kerää voimia, elä suhde loppuun tai voihan se jatkua, kesken ei kannata jätttää. Varaudu siihen että suhde voi loppua, kyllä kestät, vaikka vaatii asennetta.
Voi veli hyvä, elä ikimaailmassa tuollaisen naisen kans ala elämään.
Jos rakastat, tiedän, että sattuu vähän aikaa ( kuukausia) , mutta kyllä se siitä.
Varmasti löydät paremman.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http3355094Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k1643571Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1843251Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän202205Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn401677Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2551448Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.411411- 541407
Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3691390Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu821292