Äiti-ihmisten halu esitellä rintojaan?

Tänä kesänä kävin muutaman kerran uimarannalla Nurmijärvellä ja pari kertaa tuli todettua nainen rinnat tai rinta paljaana.

Toinen katsoi juuri pukukopin oviaukosta ilman yläosaa.
Toinen käveli rinta bikinien yläosasta ulospullahtaneena ennen kuin huomasi.

Aiempina vuosina rannalla kävi nainen pikkupojan kanssa ja tämä nainen oli yläosattomissa joka kerta.

On se kumma, että tissejä halutaan näyttää tuolla tavalla.
16818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

niih..huvinsa kullakin..mutta luulisi äiti-ihmisten vähän miettivän ..lapsia voidaan ruveta kiusamaan tuon takia...monet nykymammat on vaan minäminä...

Äänestä

trololololololololololo retut

Äänestä

ne on

Äänestä

Mutta ongelmahan ei ole sen, joka "tissejä näyttelee", vaan sen, joka katsomisesta vaivautuu.

Äänestä
  • jaksaa jauhaa aiheesta, sillä on ONGELMA JA SEN HUOMAA SILIKONEISTA. Jokainen tervejärkinen vaivaantuu. Sen takia en huoli ketään pornolehtien kuolaajaa koska sillä ON ongelma samoin niillä, jotka siellä keikkuu. Löytääpähän toisensa. En mistään hinnasta pilaisi omaa terveyttä enkä mukavuutta ulkonäön takia. Mukavuus on eri asia. Tupakkain on usein ahdistukseen silloin kun ei kestä imbesillejä ympärillä, sitä oikeasti ajattelee, että luojan kiitos kuolee nuorempana.

    Äänestä

  • se joka kirjoitti:

    jaksaa jauhaa aiheesta, sillä on ONGELMA JA SEN HUOMAA SILIKONEISTA. Jokainen tervejärkinen vaivaantuu. Sen takia en huoli ketään pornolehtien kuolaajaa koska sillä ON ongelma samoin niillä, jotka siellä keikkuu. Löytääpähän toisensa. En mistään hinnasta pilaisi omaa terveyttä enkä mukavuutta ulkonäön takia. Mukavuus on eri asia. Tupakkain on usein ahdistukseen silloin kun ei kestä imbesillejä ympärillä, sitä oikeasti ajattelee, että luojan kiitos kuolee nuorempana.

    Missä kohdassa aloittaja puhuu silikoneista ? Jos ahdistuu toisen ihmisen ominaisuuksista, olivatpa ne luomusellaisia tai teko- / muoviversioita, niin ongelma on sinulla ja sen nimi on AHTAUS.

    Äänestä

Äideille tissit merkkaavat imetysvälineitä eikä mitään muuta. Siitä puhe mistä puute. Aloittajan tais tehdä mieli tuijottaa tai koskea. Jättäisitte ihmiset rauhaan ettekä olisi niin epäkohteliaita ja tuijottaisi.

Äänestä
  • Vai "pelkkiä imetysvälineitä"! Haluavat vaan tehdä lapsettomat naiset kateellisiksi. "Kun se äitiys on niin ihanaa" ja samalla ovat niin kärttyisiä, että...
    Kun heitetään moraali äitiyden myötä menemään, ehkäpä se kertoo naisen halusta viettää ikuista nuoruutta/biletysvaihetta - eikä senkään vaiheen soisi jäävän päälle kenellekään.
    Imettää saa minun puolestani ihan rauhassa. Sen voi tehdä luonnollisesti ja huomaamattomasti. Mutta onkohan ihan pakko kulkea imetyskalut paljaina julkisilla paikoilla!

    Äänestä

Hölmö aloittaja vierailee liikaa tuolla Vauva.fi aihe on vapaa keskustelupalstalla.

Äänestä
  • Taidat itse vierailla siellä liikaa, kun "tiedotat" jonkun vierailuista kaikilla palstoilla :-D

    Äänestä

Mä oon äiti ja mulle rinnat ovat imetysvälineet ensisijaisesti, mutta kovassa käytössä myös muulla tavoin ;)
en voisi kuvitellakkaan seksia ilman rintojen hyväilyjä ja suutelua...
ja ei kyllä mieskään ekaksi mieti imetystä kun mun rinnat näkee ;)
Ja tohon aloitukseen..millä tapaa se on esittelyä jos joku kyylää kun toinen vaihtaa vaatteita tai jos on vahingossa biksuista pullahtanut tissi ulos??

Äänestä

Itsekään en ymmärrä miksi pitää olla rinnat paljaana jatkuvasti. Mielestäni raskaan naisen rinnat ovat aina rumat, koska ne ovat liian isot eivätkä ole kiinteät. Eikö lakikin jo kiellä julkisella paikalla imettämisen? Olen nähnyt tätä tehtävän kahvilan terassilla ja rautatieasemalla väenpaljoudessa ym.

Äänestä

Siis itsekään en nyt tajunnut mitä itsensä esittelyä se on jos nainen ei itse edes ole huomannut että tissi on vahingossa pullahtanut bikineistä ulos tai jos nainen on pukukopissa vaihtamassa vaatteita? Se olisi mielestäni esittelyä jos nainen kävelisi esim. rannalla rinnat paljaana mutta eihän se nyt ole mitään esittelyä jos naisen tissi on vahingossa tullut ulos biksuista eikä hän tätä edes ole huomannut.

Ap taitaa vain olla yksi näistä idiooteista jotka niitä tissejä kyylää muutenkin joka paikassa ja näkee itsensä esittelyä sellaisissakin tilanteissa missä nainen ei todellakaan ole mitään huomiota edes kerjännyt. Näin nämä tissien toljottajat saavat perustelun omalle kyyläämiselleen kun kuvitellaan että nainen vain häntä varten siinä tahallaan itseään paljastelee.

Äänestä

Junalauta, että ahtaus ahdistaa, kiristää ja puristaa. Helpota vähän, laske mieli vapaalle, voit paremmin ja terveemmin loppuelämäsi.

Äänestä

Kaveri kertoi että hänen äitinsä oli tullu kerran keittiöön rinnat paljaana ja sanonut että haluako ne pojat tissiä. Olivat lähteneet karkuun ulos ja ihmetelleet että missä mennään?

Äänestä

Ja taas niinkuin aina asia yleistetään! Meitä " äitejä" on paljon eikä se merkitse mitään jos 1, 2 tai 3 äitiä vahingossa tai tahallaan vilauttaa! Ihan syyttä kaikki suomen äidit tuossaki syyllistetään! Ja kommentit raskaan olevien naisten rinnoista on täysin asiattomia!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tissit heiluvat.. kirjoitti:

Tänä kesänä kävin muutaman kerran uimarannalla Nurmijärvellä ja pari kertaa tuli todettua nainen rinnat tai rinta paljaana.

Toinen katsoi juuri pukukopin oviaukosta ilman yläosaa.
Toinen käveli rinta bikinien yläosasta ulospullahtaneena ennen kuin huomasi.

Aiempina vuosina rannalla kävi nainen pikkupojan kanssa ja tämä nainen oli yläosattomissa joka kerta.

On se kumma, että tissejä halutaan näyttää tuolla tavalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu