Teatterikerhoa 10-vuotiaalle

Huh..onkon kenelläkään tietoa löytyykö tornio-haparanda alueelta teätterikerhoa jossa myös pojat ovat tervetulleista ?? Poika haluaisi tosissaan harrastaa mutta paikkaa ei tahdo löytyä ??
1192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eipä löydy, ihan samaa on etsiskelty meidän perheessä.

Kemissä olis...mutta hankalahan sinne on kulkea.

Äänestä

Tornion kansalaisopisto järjestää jotain "Teatteritaiteen perusteet"-kursseja myös lapsille ja nuorille.Opetusohjelmalehtinen jaettiin viime viikolla Lounaislapin välissä.Josko tuosta olisi jotain apua.

Äänestä

Kiitokset vinkistä. Empä hoksannut edes katsoa kansalaisopistolta. Tämä varmaan passaa pojalle. Toivottavasti saavat väkeä tarpeeksi.

Äänestä
  • Meiltä ja naapureista on jo kolme lähdössä 11-14 v ryhmään, joten se toteutunee jos tulee parikin vielä lisää. Kantsii ilmoittaa sinne jos haluaa että toteutuu.

    Naapurissakin on yksi 10 vuotias menossa, joten ei se niin tarkkaa ole.

    Äänestä

Järjestötalolla pyörii joka vuosi eri ikäisille lapsille teatterikerhoja, joihin on tervetulleita sekä tytöt että pojat. Tyttövaltaisiahan kerhot on, joten pojat on aika pian kadonneet, mikä on harmi näin kerhonohjaajan näkökulmasta.

Kannattaa seurata paikallislehdistä, milloin alkaa taas ryhmät pyöriä.

Äänestä
  • Onko "järjestö" talo sama asia kuin se työväentalo Kemintiellä?

    Onko varma, ettei pentuihin indoktrinoida punaista aatetta, jos sinne tuon teatterikerhoon?

    Jos on, niin saatampa kläppini mukaan tuuakkin, jos muuten passaa viikko-ohjelmaan. Tiistai-ilta olis paras.

    Äänestä

  • Yx torniolainen kirjoitti:

    Onko "järjestö" talo sama asia kuin se työväentalo Kemintiellä?

    Onko varma, ettei pentuihin indoktrinoida punaista aatetta, jos sinne tuon teatterikerhoon?

    Jos on, niin saatampa kläppini mukaan tuuakkin, jos muuten passaa viikko-ohjelmaan. Tiistai-ilta olis paras.

    Siis hei... Eiköhän tuo punikit vs. lahtarit-luokkataistelu ole Suomesta jo kuollut viimeistään 80-luvun lopulla. Vaikka toisaalta... En minäkään omia tenaviani veisi helluntaiseurakunnan kerhoihin aivopestäviksi vieläkään.

    Äänestä

Ei ole pelkoa sellaisesta :) Teatteri on teatteria eikä siihen pitäis vaikuttaa omat aatteet mitenkään. Kaikki on tervetulleita, kerhotkin ilmaisia. Toivotaan nyt vain, että tälle syksylle alkaa hommat pyörimään ja tulis paljon uusia kerholaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kärppis kirjoitti:

Huh..onkon kenelläkään tietoa löytyykö tornio-haparanda alueelta teätterikerhoa jossa myös pojat ovat tervetulleista ?? Poika haluaisi tosissaan harrastaa mutta paikkaa ei tahdo löytyä ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu