Työn kurjuutta

On se niin väärin, ei anneta rauhaa vaikka ollaan saatu jo savustettua melkein ulos. Haluaisin vain olla rauhassa vielä nämä pari vkoa, ja päästä sitten pois.
Miten voikin olla niin väärin asiat?? Toisessa on vikaa mutta syytön joutuu kärsimään, toinen on kieroillut koko ajan, nyt minut ollaan eristetty. Elämä.. oikeudenmukaisuutta ei ole. Miten jaksaa eteenpäinkään, epäonnistumisen jälkeen? Haluan vain pois.
2579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ONKO SUT savustettu pois työstäsi? minullekin kävi niin ja viimeinen kuukausi oli piinaa olla töissä....nyt olen saanut uuden työn, ja en kokenut olevani epäonnistuja, vaan ainoa järkevä joka älysi lähteä "sairastuneesta" työilmapiiristä pois, tosin toisten ajamana. olen onnellinen että minulla oli mahdollisuus päästä sieltä ahdistuneesta ilmapiiristä ja paskanjauhannasta pois! ne jotka sinne jäivät, eivät tod. näk. tule saamaan uutta työtä...ovat olleet samassa hommassa 10 vuotta ja koulutus on mitä on.

jaksoin eteenpäin etsimällä uuden työn ja haasteet. et mielestäni kyllä ole epäonnistunut jos toiset savustavat sinut ulos? jos olet tehnyt jonkin virheen, siitäkin voi löytyä jotain opettavaista....ja miettiä mieluummin sitä kuin että olisit kauhean huono ihminen...

hyvää kesää!

Äänestä
  • Kuule kyllä niitä on paljon jotka syystä, syitä keksien, toisesta paskaa jauhaen , tai syyttä on savustettu tai savustetaan ulos työpaikastaan. Nauti kuitenkin Suomen ihanasta suvesta. Jospa se syksy jotain uutta tois. Päivä kerrallaan mä elämästä nautin ja täysin siemauksin.
    Sairaassa ilampiirissä varmasti sairastuu, jos ei itse tajua lähteä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Väsynyt kirjoitti:

On se niin väärin, ei anneta rauhaa vaikka ollaan saatu jo savustettua melkein ulos. Haluaisin vain olla rauhassa vielä nämä pari vkoa, ja päästä sitten pois.
Miten voikin olla niin väärin asiat?? Toisessa on vikaa mutta syytön joutuu kärsimään, toinen on kieroillut koko ajan, nyt minut ollaan eristetty. Elämä.. oikeudenmukaisuutta ei ole. Miten jaksaa eteenpäinkään, epäonnistumisen jälkeen? Haluan vain pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu