kysymys naisille!

keskusteletteko naiset ei nyt välttämättä seksi kumppaneista, mutta seurasta yleensä, mitä sille rintamalle kuuluu?

onko aiheena koskaan, esim. onko tullu parrua? tai kevyempi versio "ylipäänsä tapaillut ketään"... etenkin pitkäaikais sinkut koetteko huonona keskustelu aiheen jos tällä saralla on ollut hiljaista?

vielä yksi kysymys, mitä olette tehneet asian eteen jos seuraa olette katselleet sillä silmällä. millä tavalla olette aktiivisempia?
490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvien ystävien kanssa puhun hyvinkin avoimesti ja luottamuksellisesti. Ei mistään parrun saamisesta vaan tunteista ja tarpeista ja niiden tyydyttämisestä.

Ystävien (muiden kuin kaikkein läheisimpien) kanssa enemmän huumorin varjolla tyyliin "hyvähän sinun on siinä hehkua, kun saat säännöllisesti".

Tuttavien, kollegoiden tms kanssa en puhu asiasta.

Äänestä

Ällöttävimpiä puolia naisissa on juuri se tapa millä ne mässäilee keskinäisissä juorupiireissään kaikki miestensä yksityiset asiat. Mun juttuja ei ainakaa levitellä missään.

Äänestä

Ystävät puhuvat keskenään lähes tulkoon kaikesta. Oman kokemuksen mukaan kaverit puhuvat yksityiskohtaisimmin kaikkein vähäpätöisimmistä miesseikkailuista, kuten yhden yön jutuista. Vakavassa seurustelusuhteessa olevista miehistä ei taas niin paljon infoa irtoa.

Äänestä

En keskustele seksirintamasta enää. Nykyinen käytäntöni on ilmoittaminen että joko seurustelen tai en. Pikkuisilleni sanon asian laidan niin että olin treffeillä tai jos ovat kotona niin menen treffeille. Kuvioissa kaveri, ystävä, chattikamu, treffikamu, harrastuskamu, seurustelukumppani. Siinä vaihtoehdot.
Nuorempana sketsinä heitin helttaa ko. aiheista mutta nyt en enää puhu kuin niukasti ja sitä rataa että tein, kävin, olin jossakin suurpiirteisesti, mutten välttämättä mainitse kenen kanssa. Suu on soukemassa näinä päivinä.
En ole katsellut seuraa. En ehdottele koska se on miehen tehtävä tehdä aloite. Jatkosta sovitaan yhdessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fisting toe kirjoitti:

keskusteletteko naiset ei nyt välttämättä seksi kumppaneista, mutta seurasta yleensä, mitä sille rintamalle kuuluu?

onko aiheena koskaan, esim. onko tullu parrua? tai kevyempi versio "ylipäänsä tapaillut ketään"... etenkin pitkäaikais sinkut koetteko huonona keskustelu aiheen jos tällä saralla on ollut hiljaista?

vielä yksi kysymys, mitä olette tehneet asian eteen jos seuraa olette katselleet sillä silmällä. millä tavalla olette aktiivisempia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu