Tammerfest ja Tuska samaan aikaan... :(

Vähänkö mua suututtaa ku kaikki parhaat festarit on samaan aikaan... :/ Ihan p:stä! :(
Haluisin mennä Tuskaan kattoon Nightwishiä, In Flames:a, Diabloa, Kotiteollisuutta jne jne...
Mut toisaalta kun mulla on Tampereella paikka minne voin mennä yöks ja muuta, niin kiinnostais mennä myös Tammerfesteille. Sielläkin on hyviä esiintyjiä, mut kiinnostais tietää et minä päivänä Nightwish soittaa Tuskassa, niin vois ees sitä yrittää päästä kattomaan...?
6299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Osta multa perjantaiks lippu Sauna Open Airiin niin näet Nightwishin myös :-)

[email protected]

Äänestä

saman ongelman kanssa. Nightwish esiintyy Tuskassa la ja silloin melkein Tammrfesteilläkin on parhaat keikat. Mutta toisaalta festit kestää ke-su,joten sinne kyllä kerkii muulloinkin haistelemaan tunnelmaa :)

Äänestä
  • Pitäis vaan jostain repästä kyyti sinne Tuskaan, Tampereelta.. :/ Kaikki tutut siihen aikaa muualla kun Tampereella, eikä oo rahaa junaan tai linja-auto kyytiin... :(
    Kai sitä jotain kerkee viel keksimään... :D

    Äänestä

Lähde huomenna perjantaina Tampereelle Saunaan katsomaan Nighwishiä ja Diabloa, niin voit heinäkuussa hyvällä omallatunnolla missata ne Tuskassa ja mennä Tammerfesteille (vaikkakin Tuska on musta huomattavasti parempi festari, mutta kukin makunsa mukaan...). Näin voit nähdä kaikki lempibändisi ja olla kavereilla yötä molemmilla kerroilla!

Äänestä

Sama juttu miulla Ilosaaren ja Tuskan kanssa.Tuskaan haluisin lähtee kattoo kaikkein kovimmat,mut Ilosaareen tulee CoF,joka onkin jo pakko nähdä.

Äänestä

tuskan ohjelmatiedothan on nähtävissä täältä: http://www.tuska-festival.fi/
ja tammerfestin täältä: http://www.tammerfest.net/ohjelma/

kyllä kalliiksi tulee, kun ke ja to ois tampereella bändejä joita haluais nähä ja sitte vielä tuska.. ja matkustuskulut.. voi tsiisus. no, jospa tammerfesteille sais suhteilla ees to liput ilmatteeksi ;D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hevin ystävä(f) kirjoitti:

Vähänkö mua suututtaa ku kaikki parhaat festarit on samaan aikaan... :/ Ihan p:stä! :(
Haluisin mennä Tuskaan kattoon Nightwishiä, In Flames:a, Diabloa, Kotiteollisuutta jne jne...
Mut toisaalta kun mulla on Tampereella paikka minne voin mennä yöks ja muuta, niin kiinnostais mennä myös Tammerfesteille. Sielläkin on hyviä esiintyjiä, mut kiinnostais tietää et minä päivänä Nightwish soittaa Tuskassa, niin vois ees sitä yrittää päästä kattomaan...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu