on ulkomailla, ja mitä minun pitäis ostaa hänelle, kun hän tulee suomeen?
Hän on todella kiinnostunut minusta, ja hän on ihan suomalainen.
Ollaan molemmat noin 20v ikäisiä, minä olen 170cm ja hän 168cm.
Hän on todella kiinnostunut minusta, ja hän on ihan suomalainen.
Ollaan molemmat noin 20v ikäisiä, minä olen 170cm ja hän 168cm.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ostapa vaikka auto.
Kertokaan nyt ihan tosissaan?
Minulle on sanottu, että joku koru ja viedä se syömään.
Onhan nuo ihan kivoja vaihtoehtoja, vai oiskos vielä jotain muita?
No kun ei me tiedetä mitään teistä kummastakaan eikä tilannekaan ole selvillä.
Oli tilanne mikä tahansa, syömään voit toki neidon viedä. En rupea arvelemaan sen uskaliaampaa.
Kyllä käy vaikka joku seksilelukin? mikä olis hyvä, mutta ei niin kallis?
Ostaa? Meinasitko myös "ostaa" hänen kiintymyksen noilla lahjoilla? Mitäs jos vaikka kutsut hänet viettämään iltaa ja teette yhdessä ruokaa tai jotain ostelun sijaan?
Ostaa voit sitten lahjoja kun olet parisuhteessa, mutta jos yrität "ostaa" naista lahjoilla parisuhteeseen niin tajua, että joudut myös ylläpitämään tuota suhdetta lahjoja ostamalla. Ei ne naiset ihan niin tyhmiä ole, etteivät tajuaisi milloin miehet ostavat lahjoja vaan saadakseen naiselta jotain.
Niin ostaa, olin jo mennyt lupaamaan sille kaksi lahjaa, kun se tulee suomeen takaisin, en aijo ostaa hänen kiintymystä lahjoilla. olisihan se ihan kiva kutsua syömään, mutta kun me asutaan ihan eri kaupungeissa, mie nyt ainaskin menen sitten käymään siellä, että varmaan ollaan siellä sitten koko viikonloppu.
Kaverit on sanonut monesti, että me oltaisiin sen kanssa täydellinen pari, että ihan innolla odotan häntä palaavaksi suomeen.
Nyt tämä tuntuu olevan säätämistä, mutta tuntuu, että meillä vois olla jotain paljon enenmmänkin, saas nähdä sitten.
Hän on todella kertonut, että miten on kiihtynyt minuun, ja että odottaa tältä saralta paljon minulta myös.
Toivon todellakin, että se ei muuta sinne ulkomaille vakituisesti, sillä minä en todellakaan halua lähteä minnekkään täältä suomesta, vaikka kyllä sitä rakkaudentähden kannattaisi lähteä, mutta kun en haluaisi lähteä suomesta, täällä on kuiteskin niin paljon kaikkea, mistä en todellakaan halua luopua.
No jos luvattu jo on niin eipä siinä kannata mennä sanojaan syömään, kannattaa kuitenkin miettiä mitä lupailee jatkossa ettei päädy huonoon asemaan.
"Hän on todella kertonut, että miten on kiihtynyt minuun, ja että odottaa tältä saralta paljon minulta myös."
Siis onko hän ilmaissut miten hän odottaa sinun toimivan tällä saralla? Nimittäin jos hän tässä nyt viittaa niihin lahjoihin niin kehottaisin miettimään, että mitä tässä nyt oikeasti on takana. Mutta jos tuo nyt tarkoittaa, että hän haluaa sinun myös ilmaisevan kiintymystä häntä kohtaan niin etkö voi tehdä sitä samoin keinoin kun hän, eli siis sanoilla ja tunteilla?
En nyt väitä, että oma suhtautumiseni tilanteeseen olisi yhtään parempi kuin sinun, mutta itse olen aina korostanut ja vaatinut tasa-arvoisuutta ja vastavuoroisuutta myös parisuhteissa.
Tälläisiä on ollut meidän keskustelut mesessä, hän sanoo: "Et tiedäkään, kuinka unelmoin sinusta
Voi, miten romanttista. Että pannaan vaan sitten. Olennaista on myös, että tiedämme asianosaisten pituudet, sillä kun on suuri rooli lahjan valitsemisessa.
Koru ja syömään on hyvä vaihtoehto!
Kiitosksi paljon! = )
Koru ja syömään tuntuu minustakin hyvältä, tää alkaakin tuntumaan niin romanttiselta ja lämpimältä. =)
Mutta, tässä on nyt tullut yksi toinen nainen kohdalle, ollaan nyt oltu joka viikonloppu, minä tykkään siitä ja sekin tykkää minusta, on se kertonut sen.
Se on blondi ja minähän tietenkin tykkään blondeista.. just ihan minun tuuriani.
Tämä nainen mikä on ulkomailla on brunette, ei sillä hiusten värillä ole minulle väliä sen kummemmin, mutta olen aina tykännyt blondeista.
Nyt taas ollaan siinä kohti, että pitäis päättää, että kumman minä otan, joo alan kuulostamaan taas jotenkin säälittävältä, mutta kun sen, mikä asuu ulkomailla, niin sen tuloon on vielä paljon aikaa.. nyyyhhh! :'(