ei tullut muonion junaa

onko kokoomuksen junarata . kääritty rullalle,taisi olla hunpuukia.
13266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei tullu. Mieki eilisestä saakka seisonu asemalla ja oottanu, etteikö se Muonion juna jo tule. Ei rietas tullu. Mutta eipä tullu anoppikhaan ! Hah hah haaaaa....

Äänestä

ratakiskot tietenki talvela hyvä kelkkailla.

Äänestä

Ei jumalauta. Mennee sölköranka houshuin ko niin tärrää. Ja on sielä valmista munakokkeliaki. Pörrö solet

Äänestä

kokomus hunpuukia ja höpöpuhetta vain.

Äänestä

nykyisen liikenneministerin mielestä hanke utopiaa.

Äänestä

muonion kuntakin lakkautetaan.pois suomen kunnista.

Äänestä
  • joutaakin

    Äänestä

kokkoomuksen aikaan saannosta se kuntien karsiminen sittenoon.

Äänestä

No jotain hyvää siitäkin puolueesta, karsitaan ihmeessä turhat kunnat, säästyy joku euro siinäkin.

Äänestä

kunnan hoitojen supistaminen. näkyy jääneen hoitoa tarvitsevat pörisemään,
rautatietä saapuvaa junaa, asemalla oottaessaan .

Äänestä
  • Mie vai Se oottelen sitä metroa Muonioon pääsis suoraan Kamphiin ei tarttis käyttää ratikkaa sole poika mikhään tehä tuhannen kilometrin tunneli nykypäivänä ja saatas työttömät töihin ja eihän se ole ees kallista onhan suomella raahaa . Kreikkaanki rahojamme jakelevat , antasivat omistaan ku ovat niin höylillä päällä.
    Ensin maksamma sotavelat ja sitten lahjottelemme ympäri eurooppaa rahojamme kyllä net nauraa meille Suomalaisille, että tämähä se on tyhmää kansaa.

    Äänestä

  • Metronomisti kirjoitti:

    Mie vai Se oottelen sitä metroa Muonioon pääsis suoraan Kamphiin ei tarttis käyttää ratikkaa sole poika mikhään tehä tuhannen kilometrin tunneli nykypäivänä ja saatas työttömät töihin ja eihän se ole ees kallista onhan suomella raahaa . Kreikkaanki rahojamme jakelevat , antasivat omistaan ku ovat niin höylillä päällä.
    Ensin maksamma sotavelat ja sitten lahjottelemme ympäri eurooppaa rahojamme kyllä net nauraa meille Suomalaisille, että tämähä se on tyhmää kansaa.

    Voisimme maksaa suoraan Kreikalle veroja palkastamme vaikka 29% niin niillä olisi sielä mukavaa ettei tarvitsisi ahdigossa elellä voi voi sentään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hävinny minne kirjoitti:

onko kokoomuksen junarata . kääritty rullalle,taisi olla hunpuukia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu