Yamaha YAS-23 Alttofoni

Tervehdys!Onko kellään kokemuksia kyseisestä pillistä? Mitä suukappaletta suosittelette vakion 4C tilalle??
1234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se on yamahan oppilas-mallin soitin. Ihan ok, perus soitin ja kai soi aika puhtaasti.. Mä soitin itse 10 v. yamahan yas-62:lla. Suukappaletta kannattaa kokeilla, esim. Meyerin 5 (tai 6), medium aukolla, tai otto linkin 5. Riippuu vähän mitä meinaa soittaa, jazzia vai klassista vai räkärokkia. Meyer toimiin kummassakin, link ehkä vähän jazzimpi ja viimeseen vaihtoehtoon metallinen suukappale kai olis paras..Testailu kannattaa ja omat korvat sanoo kuulostaako hyvälle!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fonisti kirjoitti:

Tervehdys!Onko kellään kokemuksia kyseisestä pillistä? Mitä suukappaletta suosittelette vakion 4C tilalle??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu