Mikä on kappaleen nimi, kuka esittää, mikä alkuperäisen nimi, liittyykö johonkin suurempaan teokseen. Suom. Sanat menevät osapuilleen näin: Kerran viel kerran viel laula oi satakiel, kerran viel kerran viel niinkuin silloin laakson tiel!
Kerran viel satakiel!
Hukassa on pallo
4552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Melodia on operetista.
Carl Zeller: Lintukauppias
Suuret kiitokset, autoit minut pälkähästä!
Olavi Virta on suomalaisista levyttänyt tuon nimellä kerran viel'
http://www.liveleak.com/view?i=49ff6_4407&comments=1
Konserttityttöjen kosteat lavaleikit aka onni on pissata pulloon yleisön edessä.
http://www.digitalspy.co.uk/music/news/a268155/bob-geldof-beatles-remind-me-of-urine.html
Bob Geldof on myöntänyt, että hän yhdistää Beatlesin virtsan hajuun. Laulaja paljasti, että hän oli järkyttynyt kun suuri joukko nuoria tyttöjä pissasi valtoimenaan päälleen Beatlesin konsertissa, johon osallistui vuonna 1960, eikä voi enää muistaa bändiä ajattelematta tapahtumaa.
Beatlesissa oli kyse oli naisista pilvessä. Se on vanha klisee, mutta esiintyjiä ei edes kuullut lavalla kaikelta huudolta," hän kertoi Q-lehdelle. "Muistan katsoneeni alas elokuvateatterin lattialle ja nähneeni pissapuroja käytävillä. Tytöt olivat kirjaimellisesti pissanneet päälleen... Joten se mihin eniten yhdistän tämän bändin, on tyttöjen virtsan haju.
http://www.stara.fi/2007/07/11/irina-toivoo-miesten-alushousuja-lavalle/
Irina haluaa miesten alushousuja lavalle, sillä ne ovat hänen mielestään virkistäviä. ”Saa heittää lisää kalsareita, koska niistä tulee tosi hyvä mieli,” sanoo Irina.
http://www.goodreads.com/book/show/442228.Elvis
Elvis Presleyn mielipuuhaa oli järjestää näytöksiä, joissa alaikäiset tytöt painivat keskenään valkoisissa puuvillahousuissa niin että strategiset paikat pilkottivat pöksyjen raosta.
Tarkoitusta varten Elviksellä oli varastossa aina tuore valikoima alushousuja ja Memphisin mammat lähettivät mukisematta tyttäriään kuuluisan pelvistelijän luokse.
Ei ihmekään että Elviksen nolo loppu noudatti samaa kaavaa: Mies ulosti sänkyynsä huumetokkurassa ja kuoli alushousut nilkoissa wc-pöntölle.
http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a102171/yok anssi kelaa heitettiin kondomilla/?p=5
Junttidiskon kunkku Frederik eli Ilkka Sysimetsä hämmentyy, jos hänen keikkansa aikana ei lennä yksiäkään pikkuhousuja lavalle.
Mies kertoi Seiskalle vuonna 2004, että hänellä oli jo tuolloin yli 200 pöksyn kokoelma. Reetu kerää talteen kaikki pikkuhousut, jotka hänelle heitetään kesken keikan.
– Kun lavalle lentää ihania erikokoisia pikkareita, roikotan niitä ensin ilmassa ja kerron sitten kuinka ihanat ne ovat. Kysyn myös keneltä pöksyt ovat, jotta voin kirjoittaa lahjoittajan nimen ja paikkakunnan. Lopuksi nuuhkaisen pöksyjä ja pyyhin niillä hikeä kasvoilta. Parasta on jos pöksyt ovat varta vasten jalasta otetut minua varten, Reetu myhäili Seiskan haastattelussa.
http://www.hs.fi/viihde/artikkeli/Michael Jacksonin kalsarit myyntiin miljoonalla dollarilla/1135239316293
Manan majoilla tätä nykyä joikhaavan, pyllynkeikuttajien kuninkaaksikin tituleeratun Miikkael Jacksonin pedofiiliksiä hönkivät kalsongit myytiin eBaylla - kaikkien luomutuotteiden kera.