hei!olisin värjäämässä huikset ensimmäistä kertaa kestovärillä..sävy on hivenen tummempi kuin oma värini..joten tuleeko siitä aivan kamala juurikasvu, kun hiukset vähän kasvaa!!???olen lukenut netistä että joidenkin täytyy värjätä koko ajan uudestaan, koska juurikasvu näkyy liian hyvin/näyttää rumalta.
ensimmäinen kestoväri
Jampsu??
381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
väriero oman hiuksen ja uuden värin välillä, sitä rumempi juurikasvu. Ja päivastoin. Pitäähän sitä juurikasvua yleensä värjäillä.
joo tuota värin piti olla vaaleanruskea, mutta tuli mustanruskee..odotan että juurikasvu alkaa näkyä ja sitten pistän vaalennuksen!!enkä enään koskaan värjää kestoväreillä se on varma!pysyn mielummin haalistuvissa kevytväreissä kuin melkein ikiusissa kestoväreissä...asteikolta 1-10 aion täst edes värjätä vain 6-10!!
enkä suositttele kestovärejä kellekkään joka epäröi...tai ei ole halukas aina värjäämään rumaa tyvikasvua!!!