"77 ihmistä Oslossa ja Utöyan saarella surmannut norjalainen Anders Behring Breivik saa vankilaan säkkikaupalla rakkauskirjeitä naisilta."
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011082914282324_ul.shtml
Massamurhaajassa on vissiin enemmän potentiaalia mieheksi kuin sivaritaviksessa.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011082914282324_ul.shtml
Massamurhaajassa on vissiin enemmän potentiaalia mieheksi kuin sivaritaviksessa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mikä helkutti siinä on kun jokainen mies haluaisi olla "säkkikaupalla" ihailtu. Eikö yksi nainen riitä millään?
Yksi nainen riittäisi mulle vallan mainiosti mutta siihenhän se ongelma liittyykin! Olen kai sitten liian ujo ja niin kamalan näköinen ettei kukaan nainen voi tykätä.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011082914282324_ul.shtml
Ja sinäkö sitten haluaisit että nuo samat naiset kirjoittelisivat sinullekin? Ja montako aloitusta aiot vääntää tästä samasta aiheesta vielä? Luulenpa että suurin osa maailman naisista jättää kirjoittelematta tuollaisille tyypeille. Vähän sama kuin väittäisi kaikkien miesten olevan pedofiileja vain siksi koska jotkut miehet ovat...
Sama juttu. Mullekkin riittäis yks nainen mut naama ei ole mikään kovin häävi näköinen. Ja sit massamurhaajaa kositaan ja saa rakkauskirjeitä säkkikaupalla. Taidan siis olla kamalampi ja hullumpi mies kuin Breivik vaikka mun rikosrekisteri on ihan puhdas.
Varmaan saa kirjeitä vankilassa olevilta ja muilta ongelmaisilta muijilta, joo...
Mun mielestä tämä maailma on sairas, jos mitä 77 ihmistä raa'asti tappanut henkilö saa enemmän huomiota naisilta kuin tällainen normaali kaveri, kuten vaikka minä. Ja vielä paljon enemmän. No, tuo nyt ei ollut mikään uutinen. Oksettaa tämä maailma.
Muistan lukion psykologian tunnilta, kun opettaja selitti, miksi jotkut naiset ihastuvat murhaajiin ja muihin linnakundeihin. Jotkut naiset nimittäin luulevat pystyvänsä tekemään miehestä kunnollisen ja hyvän rakkautensa avulla. Typerää, mutta meitä on moneen junaan.
Onneksi kaikki naiset eivät ajattele noin, vaan useimmille kelpaa jo valmiiksi kunnollinen kaveri. Kyllä sä jonkun löydät, kunhan olet mukava ja juttelet naisille. Ujoihin tuppisuihin on vaikea tutustua, oli kyseessä sitten mies tai nainen.