On tainnut mennä aika omituiseksi nettideittailu. Oma havaintoni on että naiset käyvät nykyään paljon harvemmin omalla deittisivullani kuin aiempina vuosina, vaikka profiilissani ei ole merkittävää muutosta tapahtunut. Viimeksi Suomalainen nainen vieraillut valokuvallisessa profiilissani 21.8.2011 ja nyt on jo 1.9.2011. Jo yksitoista vierailutonta päivää. Aiemmin ennen kesää oli noin pari kävijää päivässä.
Onko Suomalaisten naisten laiskuus ja lahnana olon aste saavuttanut uuden tason, että odotetaan vain viestejä pelkästään? Onko muilla samansuuntaisia havaintoja?
Onko Suomalaisten naisten laiskuus ja lahnana olon aste saavuttanut uuden tason, että odotetaan vain viestejä pelkästään? Onko muilla samansuuntaisia havaintoja?
Vastaukset 5
Vanhimmat
No onhan tuo profiili ollut vuosia. Käynyt aina välillä kattomassa ja uudelleen aktivoimassa. Kyllä profiilia on käyty kattelemassa mutta koskaan ei ole viestiä uskallettu laitta.
Paitsi nää venäläiset irinat sun muut jotka kovasti vonkaa ja sähköposti osoitetta tyrkyttää.
Niin ei kannata kuitenkaan sotkeentua, joko saat osoitteesi johonkin spämmilistoille tai sitten alkaa tulla kaikenlaista surullista tarinaa ja todenäköisesti aletaan kohta vinkumaan rahaa.
Niin ja sen verta on jäkimmäisestä asiasta kokemusta, että tiesin kyllä heti alkujaan että yritetään kusta silmään mutta kun ei ollut parempaakaan tekemistä niin attelin hiukan pelata peliä ja hiukan tutkia että mitä kaikkea yritetään ja kuinka sinnikkäitä ovat.
Peli on vielä kesken mutta jo nyt on aika mielenkiintoisia tuloksia. Rahaa ei olla vielä vinguttu mutta hyvin lähellä sitä hetkeä ollaan ellen nyt bustannu itteeni viimesimmässä mailissa ;)
Eipä minunkaan sivuillani päivittäin käyty vaikka kirjauduin sisään useammankin kerran päivässä. Sitten vasta käytiin kun ensin itse olin vieraillut miesten profiileissa.
Kun profiilisi on ollut tarpeeksi kauan esillä, jokainen palvelussa oleva nainen osaa jo lärvisi ja ilmoituksesi ulkoa, etkä sinä siitä muuksi muutu heidän silmissään. Pitäisi tulla UUSIA naisia palveluun että sinäkin taas kiinnostaisit jotakuta.
Sama juttu se on toisinpäinkin. Naisena saa ajoittain erittäin vähän vastauksia, jos ollenkaan, koska oman ikäryhmän kaikki miehet ovat jo nähneet kerran ilmoituksen ja todenneet että ei kelpaa kun pitää olla missi. Sensijaan vanhoja äijiä kyllä riittää, nämä kun ottavat yhteyttä vaikka toiselta puolelta maata.
Niin totta, hyvä "naama kuluu"!
Miehille ei kelpaa kuin missi. Jos olet ihan tavallinen, kivan näköinen suomalainen nainen, niin ei kelpaa. Ei, vaikkei se äijä olisi itsekään mikään kiiltokuvapoju. Ihmettelen vaan, mistä ne kaikki 170 cm pitkät, kaljuuntuvat luuviulut tai vaihtoehtoisesti pullapojat kuvittelevat sen mallin kainaloonsa saalistavansa.
Enkä nyt sano tätä ilkeästi. Minulle kyllä olisi kuvan perusteella kelvannut se vähän hontelompi tai vaikka se ruokpöydän ääressä pidempäänkin viihtynyt mies. Ja kun itsellä ei pituutta ole kuin 160 cm, niin mielummin ottaisinkin lyhyemmän miehen kuin pitkän.
Mutta kun tuntuu, että ei noille ulkonäöltään ihan tavallisille suomalaisille miehille kelpaa ulkonäöltään ihan tavallinen suomalainen nainen. Luonnetta, profiilia, kirjoitustyyliä, huumorintajua, kiinnostuksenkohteita kyllä kehutaan, mutta yhteen kuvaan se yhteydenpito sitten tyssää.
Eri asia, jos mies on itseä yli 10 v vanhempi tai jos hän on pitkäaikaistyötön tai jos hänellä on jo lapsikatras kotona. Silloin näköjään kelpaisi.
Näin on joo. Yli 10 v itseään vanhempia saa melkein luudan kanssa hätistellä pois, ja sitten nämä alkavat haistattelemaan päin naamaa ja saavat vauvamaisia raivokohtauksia kun nainen ei perusta itseään reilusti vanhemmasta.
Sitä olen erityisesti viimeaikoina ihmetellyt että mies käy kehumassa profiilini, ja kun kiitän, ei hänestä kuulukaan enää mitään. Minun profiilistani näkee kyllä miltä näytän, eli että he jo kehuessaan tietävät että olen tavallinen pallinaama. Onhan niitä kehuja tietysti aina kiva saada eli kiitos vain, mutta kun tässä kumminkin etsisi kumppania eikä mitään profiilin arvostelijaa...