C. Semanya nyt nainen?

ei reilua!!

Onko hänet nyt todettu naiseksi, ja millä perusteella, koska hän kuitenkin juoksee miehen ruumiila, ja miehen ruumiin voimakkuutta ja paremmuutta hyväksikäyttäen naisten sarjassa? Ymmärsin niistä testeistä että hänen sukupuoltaan ei voi olikein määritellä mitenkään. Nyt VASTA on rintoja alkanutkasvaa, ilmeisesti siis hän syö naishormoneja, mutta niitä EI ollut aiemmin ollenkaan. Olen sitä mieltä entisenä kilpailijana että ei vaan ole reilua muita naisia kohtaan. Vaikka hän olisikin 98% nainen, niin silti hän vetää etua siitä 2% miehisyydestä, sillä nainen on 100% nainen , eikä hänessä saa olla edes 1 % miehisyyttä, koska silloinhan hän saa etua voimakkaammasta sukupuolesta ainakin juoksulajissa. Sama ei toimi miestensarjassa juoksulajissa. Jos on mies, jossa olisi 2 % naiseutta, kilpailisi, hän ei siitä saisi mitään etua itselleen ja voisi kilpailla reilusti.
Tämä on outoa että selvästi miehen ruumis, ja silti voi kilpailla pienien naisten sarjassa naisia vastaan, ei ole oikein. Lanne, jalat, olkapäät, miehen, ja kaikki muukin miehen. Ainoa syy miksi nyt juoksee huonompia aikoja kun aiemmin on RINNAT, koska ne heiluu ja pomppii häiritsevästi puolelta toiselle.

2

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hormoonimormooni

      Kyllä kai hän on puoliksi mies, eikä vain 2%:sti. Jokaisessa naisessa on parin prosentin verran miestä ja miehessä naista. Molemmissa sukupuolissa on vastakkaisen sukupuolen hormoneja. Semenyallahan on todettu olevan molemmat sukupuolielimet, ja hänen kivekset tuottaa testosteronia. Minustakaan ei ole reilua, että hänellä on tuo etu. Tavallaan jatkuva mieshormonitutuotanto päällä, ihan kuin entisillä DDR:n naisurheilijoilla, joille samat hormonit annettiin pillereinä ja pistoksina.

    • läskipää.

      Kyllä hän on ollut nainen koko ajan.
      Näin pika-analyysissä sinussa 4%
      liiseria.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      20
      2317
    2. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      45
      2174
    3. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      65
      1718
    4. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1677
    5. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      81
      1618
    6. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      57
      1571
    7. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      113
      1480
    8. Pyyntö Teelle

      Voisitko nyt vaan ystävällisesti laittaa viestin?
      Ikävä
      91
      1186
    9. Martina haluaa tasoisensa miehen

      Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1037
    10. Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä

      Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom
      Suomalaiset julkkikset
      21
      915
    Aihe