Mies sanoi tappavansa

Humalassa hän kertoi, että fyysinen pettäminen olisi henkisesti elämää suurempi petos hänelle. Jos pettäisin häntä, hän joko yrittäisi unohtaa, tai joutuisi rankaisemaan, tappamaan minut. Hän yleensä vastustaa väkivaltaa, on erittäin hyvä puoliso, huolehtivainen, rakastava. Mustasukkaisuutta ei ole muuten, sanoi tämänkin johtuvan omasta epävarmuudestaan.

Mitäköhän minun pitäisi ajatella tai tehdä.. Mitään pettämistä ei ole tapahtunut, hän vain rupesi asiasta puhumaan iltasella humalassa.
5301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No ota ero tietenkin. Et voi elää sellasen miehen kanssa joka uhkailee. Et voi tehdä ja elää normaalisti kun mies uhkailee. Entäs kun se luulee et olet tehnyt jotain, vaikket olekkaan. Sit alkaa väkivaltaiseksi. Se miehes on jonkin sortin hullu jolla on itsetunnossa ongelmia kun uhkailee. Jos arvostat itseäsi ja sitä miten sua kohdellaan niin eroat heti.

Äänestä

Ninpä.. Humalassa puhutussa on usein joku järjellinen osa. Se, jos hän humalassa avautuu, kertoo että tappaisi sinut, jos pettäisit, on asia, joka on hyvä tietää, vaikka todella kauhistuttava. Hän on siis jo miettinyt, että sinä saatat pettää häntä, ja hän jo pelkästä ajatuksesta sekoaa niin, että on jo ajatellut, ettei selviä siitä muuten kuin sinut tappamalla.

Selvinpäin hän osaa käyttäytyä, painaa oman totuutensa syvemmälle, onhan tappaminen ja sillä uhkaaminen väärin, ei niin saa tehdä, eikä yleensä tehdä. Mutta.. on ilmeinen vaara, että hän on joskus niin paineistettu, että sivistynyt käytös repsahtaa yltä kuin revennyt vaate, ja silloin sinä saatat olla todella ahdingossa. Oli selvinpäin, tai humalassa.

Äänestä

Olis hyvä jos se hakkais sut niin kunnolla et joku toinen ehkä tajuais lähteä menemään ekasta lyönnistä. Olisit tavallaan marttyyri muille joka uhrautui muiden puolesta.

Äänestä

On hyvä lukea tätä palstaa ja sitä, että tappamisella uhkaaminen on väärin. Itse sain eilisiltanana kuulla jälleen samaa...

En tiedä...

Mikä häntä vaivaa? On totta, että saatoin ärsyttää häntä, mutta...

Kertokaa edelleen toki ihmeessä, että väkivalta on väärin...

Äänestä

onko muslimi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toinen puoli kirjoitti:

Humalassa hän kertoi, että fyysinen pettäminen olisi henkisesti elämää suurempi petos hänelle. Jos pettäisin häntä, hän joko yrittäisi unohtaa, tai joutuisi rankaisemaan, tappamaan minut. Hän yleensä vastustaa väkivaltaa, on erittäin hyvä puoliso, huolehtivainen, rakastava. Mustasukkaisuutta ei ole muuten, sanoi tämänkin johtuvan omasta epävarmuudestaan.

Mitäköhän minun pitäisi ajatella tai tehdä.. Mitään pettämistä ei ole tapahtunut, hän vain rupesi asiasta puhumaan iltasella humalassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu