Taas suomimiestä lyödään

http://www.savonsanomat.fi/viihde/viihdeuutiset/tytöt-seurustelisivat-mieluummin-ulkomaalaisen-kanssa/699701

Viesti on jo pitkään ollut selvä, suomitytöt/naiset ovat kääntyneet suomimiehiä vastaan. Näyttää siltä että on ollut kaikkein suurin epäonni syntyä suomimieheksi, elämä on pelkkää kylmyyttä ja tylytystä täynnä.
Mikä on suomimiehen tulevaisuus, kuolla sukupuuttoon kaikkien vihaamana, yksinäisenä, ei-toivottuna oliona maapallolta pois?
20332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

jotkut suominaiset ovat oikeasti päästään sekaisin...

Äänestä

Eikö teidän sitten olisi syytä tehdä itsellenne jotain? Esimerkiksi lopettaa suomittyttöjen haukkumisen siiderivalaisiksi yms. ja sitten vähän panostaa itseensä ja katsoa miten pukeutuu ja tuollaista pientä paskoo. Tuo muuten oli joku nettikysely, johon vastasi parisataa tyttöä ja poikaa ja ehkä jokunen setämieskin.

Äänestä

Jostain syystä miehiä kiinnostavat eniten ne naiset, jotka haaveilevat ulkomaisesta miehestä. Se ei kuitenkaan poista sitä totuutta, että on olemassa myös meitä naisia, jotka emme halua ulkomaalaista miestä vaan arvostamme yhteistä taustaa ja kulttuuria.

Kai me olemme liian tylsiä suomalaisille miehille? Etenkin me, jotka emme myöskään huolisi rikollisia tai renttuja.

Äänestä
  • Kukaan ei ole "teidän" nainen. Eikä kukaan halua olla.

    Äänestä

Enpä ole yhtään hämmästynyt kyseisestä uutisesta, itse pohdin puolitosissani kesän jälkeen ja muutaman ulkomaanreissun jälkeen, että muuttaisin ulkomaille. Ja syy oli tämä: ulkomaalaiset miehet ovat huomattavasti kohtiliaampia kuin suomalaiset miehet!! Enkä puhu nyt mistään kreikkalaisista / turkkilaisista jne. tummista ja tulisista eteläeurooppalaisista vaan ihan pohjoismaalaisista ja brittimiehistä. tunnen monia kys. maiden miehiä ja heitä sai pyytämättä kohteliaisuuksi (kehuja omasta ulkonäöstään), he avasivat ovia ja päästivät ovista ennen heitä jne.

Ei siis mitään ihmeellistä, mutta jopa tällaisia pieniä eleitä on suomimieheltä turha odottaa, ikävä kyllä!

Äänestä
  • Turha vaatia tasa-arvoa jos samalla henkäyksellä odotat prinsessakohtelua. Miten SINÄ kohtelet suomalaisia miehiä? Vai odotatko pelkkää asiakaspalvelua, koska se on syntymäoikeutesi pillunomistajana?

    Äänestä

  • "Lapinlahtelainen Ulla Rissanen rakastui vahingossa tansanialaiseen Asajile Mwakifwambaan. Kulttuurien erot tuovat suhteeseen aivan uusia haasteita."

    Ei tässä uutisessa mistään briteistä ja pohjoismaalaisista kyse ollut, ne ei ole riittävän jänniä ja eksoottisia ja saa samalla tavalla suomalaisten tyttöjen pöksyjä kastumaan kuin keenerit ja arabit yms.

    Haluaisitko muuttaa Tansaniaan?

    Äänestä

Juu, finninaamaiset narukäsi olmit ja muut rumat joutaakin mennä sukupuuttoon.

Äänestä

Suomalainen nainen = keskimäärin 15 miehen nussima huora.

Äänestä

Suomi = euroopan thaimaa.

Äänestä
  • Ja ne thainaisethan on niin ihania.

    Äänestä

Mitenköhän toikin paskalehti voi kirjottaa jotain noin rasistista suomalaisvastaista paskaa? Ei varmasti olisi tehty edes juttua jos tytöt olisi äänestäneet ettei nee.gerit kelpaa niille.

Ton lehdet toimittajat saisi joutua työttömiksi.

Äänestä

Taas neitiluuseriATM:t itkee, kun ulkomaalaiset vie KAIKKI naiset:D

On se kauhea vääryys, kun JOKAINEN nainen on ulkomaalaisen miehen kanssa:D

Jokainen vastaantulija pari on suominainen/ulkomaalainen:D

vitun ATM pässit!

Äänestä
  • Vajaamielisiä idioottejahan nämä tämän palstan ATM:t ovat. Ei todellakaan mikään ihme että ovat yksin. Mutta itsehän he eivät mitään vikaa hae tai löydä itsestään. Vika on aina tavalla tai toisella naisissa kun eivät huoli mielisairaita paskoja ja sitten kaikki naiset ovatkin joko ulkomaalaisia nussivia lutkia tai kelpaamattomia kurppia tai jopa molempia. Näiden ääliöiden kelpaamattomuuden syyt ovat kaikille muille selviö paitsi heille itselleen. Sokea piste ja iso sellainen.

    Äänestä

"Haluaisi seurustella", tuo kertookin hyvin paljon. Tottakai itsekin naisin mieluusti kauniin Amerikkalaisen naisen ja muuttaisin hänen kanssaan Amerikkaan, saisin rahakkaan työn yms. Kyllä olisivat kaikki kateellisia Suomessa.

Sen sijaan kun katselee maahanmuuttajia Suomessa, eivät he kovin helposti löydä tasokasta naisseuraa. Yleensä he joutuvat tyytymään niihin jämäpaloihin. Edes komeat maahanmuuttajat eivät saa helposti seuraa jos he ovat vahvasti uskonnollisia. Kulttuuristen erojen takia moni nainen ei ole kiinnostunut maahanmuuttajista. Sen sijaan esimerkiksi englantilaiset, amerikkalaiset, ranskalaiset ym. ovat aika kovaa valuttaa nimenomaan eksoottisuutensa takia. Kyllä itseenikin eksoottinen nainen vetoaa ihan samalla tavoin. Pariudunko sellaisen kanssa sitten kuitenkaan? Tuskimpa.

Äänestä

Luin tämän otsikon vastaukset ja vakuutuin palstan ihmisten idioottimaisuudesta. Näin tyhmiä ihmisiä saa hakea normielämässä.

Äänestä

Jos miehet, olkoot minkä maalaisia hyvänsä, nimittelee naisia pillunkantajiksi ja kyselee, monenko nussimia ovat, niin saavatkin olla ilman naisia. Miettikööt lopun (toivottavasti lyhyen) elämänsä, mikä meni pieleen. Jos alkeellisimmatkin käytöstavat puuttuvat, niin miksi sellaisia apinoita pitäisi edes katsoa, saati sänkyynsä huolia? Mulle on ainakin aivan sama, minkämaalainen mies on, jos vaan on käytöstavat kunnossa ja huolehtii itsestään, eli on ns. normaali ihminen. Näin olen lapsenikin kasvattanut, tavallisiksi ihmisiksi, jotka huomioivat muutkin.

Äänestä

Menee nyt vähän aiheen ohi mutta minua ärsyttää suunnattomasti kuinka suomen kieleen on pesiytynyt tämä sanonta suomimies tai suominainen kun pitäisi puhua suomalaisesta miehestä tai suomalaisesta naisesta.

No, eipä tuo mikään maailman suurin murhe ole mutta helkkarin ärsyttävää puhetta.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä.

    Äänestä

  • Älyn haamu kirjoitti:

    Olen samaa mieltä.

    Puhutaanhan suomiautoistakin erotuksena saksantuontiromuista.
    Aiheeseen liittyen, jotenkin arvasin että ei tule muuta kuin lisää tylytystä, lyödään lyötyä mikä on todella halveksittavaa toimintaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


iojgoijiorhbjoritji kirjoitti:

http://www.savonsanomat.fi/viihde/viihdeuutiset/tytöt-seurustelisivat-mieluummin-ulkomaalaisen-kanssa/699701

Viesti on jo pitkään ollut selvä, suomitytöt/naiset ovat kääntyneet suomimiehiä vastaan. Näyttää siltä että on ollut kaikkein suurin epäonni syntyä suomimieheksi, elämä on pelkkää kylmyyttä ja tylytystä täynnä.
Mikä on suomimiehen tulevaisuus, kuolla sukupuuttoon kaikkien vihaamana, yksinäisenä, ei-toivottuna oliona maapallolta pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu