HAARATOIMISTOJA.
Noille puljuille pakkokerätään rahaa ihan harmaasti ns. veroina.
Noiden puljujen menoista n. 85-95% kerätään veroina.
TODELLA KUMMALLINEN ASIA , HYI KA..... HYI.
Noille puljuille pakkokerätään rahaa ihan harmaasti ns. veroina.
Noiden puljujen menoista n. 85-95% kerätään veroina.
TODELLA KUMMALLINEN ASIA , HYI KA..... HYI.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kakkainen juttu.
köyhtyy.
Toiselle puljulle kerätään vähän yli miljoona ja lienee toisellekin ekrätään nykyään se sama.
Kyllä kansaa kustaan silmään, voi hyvä tavaton.
kumpaakaan käy katsomassa kuin kourallinenn vanhoja akkoja, jotka myös ovat elättejä, eli virkamiehiä.
On kumma että noiden läpilaiskojen ja töykeiden tyyppien harrastuksetkin maksatetaan kansalla. Se on mielestäni pahaa väkivaltaa. Oppi on otettu kommunismista, NL:sta.
että katsojat maksavat pääsymaksuillaan teatterin ja kamariorkesterin ylläpidon. Mutta että niitä ruokitaankin kuin sossuopummeja, oli ainakin minulla kova järkytys. Ei tuollaista saa olla että asioita pidetään pimennossa, niinkuin sosialismissa.
Jo ammoisista antiikin ajoista tiedämme että kansakunta ilman henkistä pääomaa ei voi haaveilla menestymisestä. Kaupunki on sellainen kuin asukkaansa. Sivistys asuu etelässä.
pääomaa että joku akka kirkuu mahottomasti ja joku vanha akka taputtaa sille. Se on vain elämätöntä elämää ei muuta.
Potkupallokatsomoom laitetaan ens vuona 1,3 miljoonaa euroa ja sitä seuraavana vuona 1,4 miljoonia euroja.joku kakksosdivisioonan pelipaikkaan, kyllä on älyvapaata toimintaa laittaa potkupallohommaan euroja.ja kamariorkestereihitten suojatyöpaikkoihin kaikiki rahat menee sinne elittihommiin.