Lähdin tiistaina Rymättylän vanhalta Shelliltä koilista kohti metsään tarkoituksena ulkoilla ja kerätä vähän sieniä sekä marjoja. Nyt olen taivaltanut kolmatta päivää, enkä löydä täältä pois. Voisiko joku opastaa?
Puolukkaa on tullut ihan hyvin ja erilaisia tatteja jonkin verran. Mustikka on vielä raakaa.
Apua tarvitaan
Kadetti on Shellillä
1
179
Vastaukset
- varma nakki
Ehdotan että nyt kun on satanut ensilumi seuraat omia jälkiäsi niin pääset takaisin parkkipaikalle. Se on vanha täkäläisten suunnistajien konsti siihen aikaan kun olutta ja hilloa seuran laskuun osti.
Voit tietysti tehdä nuotion ja jääd saman tien kevätleirille odottamaan kauden avausta. Mutta varo, puolukasta voi tulla raskaaksi. Näin on tapahtunut ennenkin suomalaisessa kansanperinteessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1572978
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541759Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461724Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1571560- 761502
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301366The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201238Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m761190- 1581062
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251025