olette palstalla mesonneet elämästänne?
Mitä on käteen jääny`?
Itse olen muutamia vuosia täällä pyörinyt mutta ketään en henk.koht. tunne vieläkäään. Kenenkään kanssa ole koskaan yht.tietoja vaihtannut.
Kuinka kauan
14
154
Vastaukset
- Älyn haamu
Vuosia. Mitään en ole hyötynyt, mutta kun ei ole muutakaan tekemistä.
Pari kuukautta, mutta harvakseltaan täällä tulee kirjoiteltua. Tunnin verran täällä palstalla ja sitä muistaa, että kuinka hyvin itsellä asiat oikeastaan on, vaikka toistaiseksi sinkkuna oonkin.
- tazhpa
Komppaan.
- lolp
Kuukauden silloin tällöin.Eikä käy käy katteeks sinkkuja,jos elämä on tommosta. Itte olen ollut niin kaaauuuaaan liitossa,etten enää muista millaista oli yksin.
- Kertis
Keväällä tai alkukesästä taisin heittää ekat kommentit, sitä ennenkin tosin joskus käynyt vilkaisemassa mutta pitkin väliajoin. Kai se kevät sai jonkin siunkkuangstin pintaan ja piti käydä toteamassa, etten ole asian kanssa yksin. Ajanvietettä ja kyseenalaista vertaistukeahan tämä lähinnä on ollut, joskus ehkä jopa löytänyt jonkun uuden näkökulman johonkin asiaan.
Loppukeväästä aloin seurata enemmän. Kommentoida taisin aloittaa alkukesästä. Sitä ennen lueskellut hyvin satunnaisesti.
- Cranky_geek
Hmmm, noin viitisen vuotta, tosin hyvinkin kausiluontoisesti. Mutta onko siitä tosiaan jo niin kauan. :o
En ole varsinaisesti etsinyt mitään, mutta muutama naispuoleinen kaveri on tarttunut mukaan ja onpa kohdalle osunut aikamoisten sattumien kautta pari kesäromanssiakin. Niin ja on kai täältä jotain oppinut naisistakin. =) Viime vuoden puolella kirjoittelin jo, 10kk:tta täyteen kohtapuoliin.
Mitäkö on jäänyt käteen? No hyvä juttukumppani... ainakin toistaiseksi. Sekä parin palstalaisen tapaaminen.- leeatuulia
Loppukeväästä taisin alkaa lukea palstaa. Syytä en muista. Yhä toista palstaa aloin lukea henkilökohtaisista syistä, ja jotenkin taisin eksyä tylsänä hetkenä tännekin. Rekkasin lopulta nickin ja täällä on siitä asti sujahtanut melkein joka ilta jokunen hetki. Jostain syystä viihdyn palstalla, se elää :)
- lalalaa
10 vuotta palstalla. käteen on jäänyt katkeruus.
Reilu kaksi vuotta olen palstaa seurannut. Mitään ei ole jäänyt käteen. Paremminkin tämän ajan olisi voinut käyttää.
7-8 vuotta satunnaisesti seuraillut palstaa. Toinen rekattu nikki menossa. Aika vähän kuitenkin tullut ylipäätään kirjoiteltua, yleensä vain lueskelen.
Ja onhan tämä upea palsta. Yksi harvoista _edes netissä_ jossa ATM voi avautua elämän epäreiluudesta ilman, että tulee nettiritarien tai muiden ÄIJIEN osalta välittömästi tyrmätyksi. Naisista nyt puhumattakaan...
En ole edes yrittänyt täällä keneenkään tutustua, lähinnä haen vertaistukea ja sitä olen monien hyvien kirjoittelijoiden teksteistä myös saanut. Kiitokset niistä.- tikru..
Tällä palstalla varmaan kesästä, tulin muutamien kaverieni perässä kurkkaamaan. Huomasin, että täällä on toisinaan jopa mielenkiintoisia aiheita. Paljon turhaakin, mutta niinhän kaikkialla lähestulkoon. Suomi 24 palstoja ehkä joku 5 vuotta kaiken kaikkiaan. Muutamat tutut ja haniböö on jäänyt käteen, ei nyt tältä palstalta ketään tullut tutuksi, mut suomi24:ltä muualta. :-)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515283Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084622Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072323Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31216Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371026Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974