Vartija

Saako vartijan nimikkeen alla toimia mikäli ei työpaikallaan vartija vaatteet päällä?
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Saahan poliisinakin toimia vaikka olis rikosmerkintä tuomioistuimesta. Ei kait se silloin voi olla vaatteista kiinni vartijallakaan.

Äänestä

no ei tietenkään ellei ole työvuorossa ja releet niskassa. pamppuja ja kaasuja ei saa kuljettaa edes työmatkalla.

Äänestä
  • myymälöissä on stevareita siviilivaatteissa. jokainen varmaan tietää miksi. näin kaupungeissa en tiedä miten täällä janareitten luvatussa maassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

Saako vartijan nimikkeen alla toimia mikäli ei työpaikallaan vartija vaatteet päällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu