Onko hölmöä aikuisena suorittaa uimakerkkejä?
Uimataitoni on opittu itse oppimisella ja vähän kavereiden avulla saatu. Pinnalla pysyn ja eteenpäin pääsen. Mikään loistava uimari en ole.
Kandin taso taitaa olla se ensimmäinen pakollinen ja siitä sitten maisteri sekä priimusmaisterin merkki. Lapsena kun en uimaopetusta saanut ja olen vieläkin saanut toisilta aikuisilta saanut kuulla kuinka he ovat priimusmaistereita.
Suorittavatko aikuiset uimamerkkejä?
Aikuisena uimamerkkien suorittaminen
uimariksi
1
457
Vastaukset 1
- uimaope72
koskaan ei liian myöhäistä
meet halliin ja ilmoitat et haluat suorittaa merkkin valvojille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701054
- 63854
- 86800
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46673
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko78623- 62599
- 28575
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35575Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569